خبرگزاری کار ایران

معاون حقوقی بهداشت تاکید کرد:

ارائه خدمات سلامت مستلزم همکاری‌های میان‌بخشی دستگاه‌ها است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۳۴۰۲

معاون حقوقی و امور مجلس وزارت بهداشت در بازدید از همراه‌سراهای بیمار عماد و پناه در تهران تاکید کرد که تامین و ارائه خدمات سلامت مستلزم همکاری‌های میان‌بخشی و مشارکت دیگر دستگاه‌ها و نهادها با این وزارتخانه است.

به گزارش ایلنا، سید حمید جمال‌الدینی در این بازدید با تبریک میلاد باسعادت کریم اهل بیت، امام حسن مجتبی (ع)، روز اکرام و تکریم خیرین، خطاب به مسئولان و بانیان ایجاد این همراه‌سراها گفت: این اقدام شما در راستای فرموده مقام معظم رهبری است که هیچ خانواده‌ای افزون بر رنج بیماری، نباید متحمل رنج دیگری شود. 

وی افزود: این قبیل کارها موجب ایجاد آرامش در خانواده‌های بیماران و افزایش امید به زندگی و کوتاه‌شدن روند درمان بیماران می‌شود.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر بهداشت با پرداختن به نیات و رویکردهای خیرین، افزود: بیشتر کسانی که خود به طور مستقیم وارد کار شده‌اند، معمولا تجربه برخورد نزدیک با بیماری و گرفتاری‌های جانبی آن را داشته‌اند. در واقع استیصال عامل و نقطه اتصال این عزیزان شده است و به جای ناامیدی و بریدن از دنیا، به امر خیر و یاری رساندن به هم‌نوعان پرداخته‌اند.

وی در ادامه با تاکید بر دستور وزیر بهداشت مبنی بر تجلیل از خیرین گفت: اقدام  دست‌اندرکاران این همراه‌سراها بسیار درخور توجه است. برای نمونه این بزرگواران با راه‌اندازی چند همراه‌سرا در نزدیکی یکی از بیمارستان‌های مهم تهران، توانسته‌اند با مشارکت نزدیک به ۱۰هزار خیر، فرصت بیش از ۱۰۰هزار شب‌اقامت برای نیازمندانی که اکثرا از مناطق کم‌برخوردار بوده‌اند، فراهم آورند که کاری ارزشمند، درخور توجه و شایسته تجلیل و تقدیر است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به نام‌گذاری شعار امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان «جهش تولید با مشارکت مردم» گفت: رئیس‌جمهور هم در نشست رمضانی خود با خیرین تاکید کردند که خیرین شریک راهبردی دولت محسوب می‌شوند و این تاکیدی مضاعف بر رویکرد مشارکتی در دولت مردمی است. 

جمال‌الدینی با تاکید بر مولفه‌های اجتماعی موثر بر سلامت، خاطرنشان کرد: سلامت یک مساله چندبعدی است که تحت تاثیر عوامل مختلف قرار دارد و بیش از سه‌چهارم مسائل و تامین همگانی آن در اختیار تولیت نظام سلامت نیست.

وی تصریح کرد: تامین و ارائه خدمات سلامت مستلزم همکاری‌های میان‌بخشی و مشارکت دیگر دستگاه‌ها و نهادها در این مقوله مهم است و بخش‌های مختلف دولت، مجلس، نهادهای عمومی غیردولتی هم‌چون شهرداری‌ها و نهادهای مدنی و گروه‌ها باید در این مساله مشارکت کنند. 

این مقام مسئول در وزارت بهداشت در پایان خواستار بسط و گسترش تجربه‌های موفق با همکاری و مشارکت مسئولان و نهادهای مختلف شد.

براساس اعلام وبدا، در این بازدید که با همراهی حیدری‌پور، مدیرکل سازمان‌های مردم‌نهاد و خیرین سلامت صورت گرفت، از مدیران و گردانندگان همراه‌سراهای یادشده، آقایان و خانم‌ها مدرسی، شهیدی، آذرمند و شامخی تقدیر شد و آن‌ها معضلات خود از قبیل مشکل آب و برق، الگوی استقرار و نحوه خدمت‌رسانی را با معاون حقوقی وزارت بهداشت مطرح کردند و خواستار هم‌اندیشی و چاره‌جویی در این زمینه‌ها شدند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز