خبرگزاری کار ایران

استاندار تهران:

اقدامات داوطلبانه هلال احمر جهاد خاموش است

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۳۳۵۸

استاندار تهران گفت: اقدامات داوطلبانه هلال احمر جهاد خاموش است.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، علیرضا فخاری در بازدید از مجموعه هلال احمر استان تهران ضمن تبریک سال نو و ماه مبارک رمضان و میلاد امام حسن(ع) اظهار داشت: اقدامات هلال احمر احیابخش محیط زندگی برای دیگران و نقطه اتکا برای آرامش بخشی به اجتماع است و مجموعه کار هلال احمر به تعبیری تکیه گاه برای همه جامعه است.

 وی ادامه داد: جایگاه هلال احمر جایگاه بزرگ و رفیعی است، ما در کشور حادثه خیزی هستیم که حوادث طبیعی و غیرطبیعی جزو ویژگی های کشور است، بنابراین مجموعه هلال احمر و جریانات امدادی باید در اولویت های خاص به ویژه در استان تهران قرار بگیرد.

استاندار تهران عنوان کرد: با توجه به ویژگی های اقلیمی استان تهران و قرار گرفتن روی گسل نیمه فعال هر لحظه ممکن است با حادثه مواجه شویم، بنابراین باید تجهیزات را با توجه به این شرایط متناسب سازی کنیم و سطح گسترش توانمندی های سازمانی را افزایش دهیم.

فخاری سپس گفت: هلال احمر پیش بینی های لازم را برای کادر مجازی داشته باشد تا در شرایط بحران در هر نقطه از شهر و محلات فعال شود و بتواند اقدامات لازم را انجام دهد.

وی در ادامه افزود: مسئول مقابله با بحران در شهر تهران شهرداری است و میزان هماهنگی باید به صورت جدی انجام شود تا خلا به صورت سازمانی و چگونگی هدایت وجود نداشته باشد و این جز موضوعاتی است که باید مورد توجه باشد.

استاندار تهران با بیان این‌که ماموریت خطیر شما خدمات بشر دوستانه است، خاطرنشان کرد: ماموریت‌های جمعیت هلال احمر فرانقطه ای است و به همین تناسب باید افکارمان نیز فرانقطه ای باشد یعنی ممکن است فراتر از استان کار انجام دهیم و چگونه با شرایط محیط و اقلیمی خودمان را وفق دهیم و این یکی از ویژگی های تکامل ذهنی و روحی همکاران هلال احمر است.

استاندار تهران گفت: کارهای داوطلبانه هلال احمر جهاد خاموش است که ممکن است نصیب دیگر سازمان ها نشود و این کار داوطلبانه عشق و نیت دورنی لازم دارد و از سرپنجه تدبیر بیرون می آید و نهایت رفتار مخلصانه و توأم با خلوص را به نمایش می گذارد و این قشنگ‌ترین کارهایی است که در مجموعه هلال احمر شاهد هستیم.

فخاری اظهار داشت: مجموعه هلال احمر خدمات بی‌نظیری که ارائه می‌کند و یک فضای آرامش بخشی را به جامعه می دهد. و هر موقع حضور لباس های قرمز و سفید را شاهد هستیم توأم با آرامش است.

فخاری بیان کرد: برآوردهای عملیاتی به لحاظ تجهیزات، امکانات، آموزش نیروی انسانی مورد نیاز و آمادگی ها برای کمک به جمعیت در دستور کار باشد و در سطح محلات شکل بگیرد، همچنین لزوم طرح های مانوری نقطه به نقطه متناسب با برآوردها در تمرین های استانی و شهرستانی و محله ای به کار گرفته شود.

وی تاکید کرد: همکاری مستمر و هماهنگ مجموعه هلال احمر با سایر دستگاه های اجرایی در دستورکار باشد، همچنین ارتقا آموزش در اولویت باشد.

لازه به ذکر است در این بازدیدنایبی معاون امنیتی، سادات مدیرکل امنیتی، صائبی مدیرکل روابط عمومی استانداری به همراه فتحی رئیس سازمان هلال احمر استان تهران در ستاد مرکزی در تهران و مراکز خدماتی این سازمان در شهرستان های ملارد، قدس و شهریار حضور داشتند 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز