خبرگزاری کار ایران

اعلام مراحل ثبت‌نام نوبت دوم کنکور ۱۴۰۳

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۳۲۶۵

۱۱ مرحله ثبت‌نام در نوبت دوم آزمون سراسری تیرماه ۱۴۰۳ از سوی سازمان سنجش آموزش کشور اعلام شد.

به گزارش ایلنا، در مرحله اول ثبت‌نام برای شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری تیرماه ۱۴۰۳، داوطلبان باید کد سوابق تحصیلی ۱۹ رقمی را از سایت وزارت آموزش و پرورش دریافت کنند.

در مرحله دوم، باید دریافت دفترچه راهنمای ثبت‌نام از روی سایت اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور صورت بگیرد و داوطلبان موظف هستند شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنما را به طور کامل مطالعه کنند.

در مرحله سوم، داوطلبان باید سریال ثبت‌نام را به تعداد گروه آزمایشی و گروه علاقه‌مندی (هنر و زبان‌های خارجی) را از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور دریافت نمایند و هزینه خرید آن را پرداخت کنند.

در مرحله چهارم، داوطلبان باید با ورود به سایت سازمان سنجش آموزش کشور و سامانه آزمون سراسری ۱۴۰۳، نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند. در واقع، داوطلبان نوبت اول آزمون سراسری با استفاده از کد ملی و رمز دریافتی از طریق پیامک سازمان سنجش می‌توانند ثبت‌نام خود را در نوبت دوم نیز انجام دهند و در ادامه نیز داوطلبان باید صفحه عضویت در سامانه آزمون سراسری ۱۴۰۳ را تکمیل کنند و متقاضیان جدید نیز در این صفحه وارد شوند و نسبت به به ثبت‌نام خود اقدام کنند.

بارگذاری عکس جدید متقاضیان با فرمت مشخص در صفحه تصویر کاربر، مرحله پنجم ثبت‌نام است که متقاضیان جدید باید برای شرکت در این آزمون نسبت به بارگذاری این عکس اقدام کنند.

در مرحله ششم، ثبت‌نام بندهای مربوط به اطلاعات هویتی متقاضیان نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۳ باید تکمیل شود.

همچنین وارد کردن اطلاعات مربوط به نوع نظام آموزش تحصیلی داوطلب همراه با کد سوابق تحصیلی ۱۹ رقمی دریافت‌شده از درگاه وزارت آموزش و پرورش ضروری است و در مرحله هفتم ثبت‌نام، درج کد سابقه تحصیلی دیپلم و کد سابقه تحصیلی پیش دانشگاهی برای فارغ‌التحصیلان نظام سالی واحدی الزامی عنوان شده است. همچنین عنوان مدرک تحصیلی، کد دانش‌آموزی و معدل کل باید از سوی داوطلب درج شود.

انتخاب گروه آزمایشی اصلی از سوی داوطلب در صفحه مربوط به اطلاعات آزمون، مرحله هشتم ثبت‌نام در کنکور ۱۴۰۳ است که در آن، داوطلب باید گروه آزمایشی مورد علاقه خود را انتخاب کند. داوطلبان باید توجه داشته باشند که پس از پایان زمان ذکرشده برای ثبت‌نام، امکان تغییر گروه آزمایشی اصلی و گروه علاقه‌مندی وجود ندارد. 

در مرحله نهم ثبت‌نام، نوع سهمیه‌ها مشخص شده است و در صورت انتخاب سهمیه غیر از سهمیه مناطق، داشتن مدرک مورد نیاز و کدهای دریافتی از ارگان‌های مربوطه ضروری است. همچنین اطلاعات مورد نیاز برای متقاضیان استفاده از سهمیه ایثارگران غیر از سهمیه مناطق باید تکمیل شود.

در مرحله دهم ثبت‌نام، داوطلبان کنکور ۱۴۰۳ باید در خصوص عدم معلولیت یا معلولیت و نوع آن اطلاعات خود را در صفحه اطلاعات تکمیلی مشخص کنند و در نهایت، داوطلبان نوبت دوم آزمون سراسری ۱۴۰۳ در مرحله پایانی و یازدهم، لازم است که خلاصه پرونده ثبت‌نام را مشاهده کرده و در صورت صحیح بودن، اطلاعات واردشده را تایید کنند.

گفتنی است، ثبت‌نام و شرکت در نوبت دوم آزمون سراسری سال ۱۴۰۳ (نوبت دوم) برای پذیرش در رشته‌های با آزمون در دوره‌های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، نیمه‌حضوری، مجازی، پردیس خودگردان دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی، دانشگاه پیام‌نور و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و غیردولتی و همچنین رشته‌های تحصیلی با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از سه‌شنبه هفتم فروردین‌ماه منحصرا از طریق درگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش آموزش کشور آغاز شده است.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز