خبرگزاری کار ایران

سخنگوی پلیس:

نقصان جاده‌ها و خودروها را با دقت بیشتر در رانندگی جبران کنیم

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۲۱۷۵

سخنگوی پلیس گفت: آهستگی فضیلت است و با توجه به آمار دهشتناک تصادفات و جان باختگان سعی کنیم نقص و نقصان جاده‌ها و خودروها را با دقت بیشتر در رانندگی جبران کنیم.

به گزارش ایلنا به نقل از پلیس؛ سردار منتظرالمهدی معاون فرهنگی اجتماعی فراجا در یادداشتی نوشت: «ایام عید گرچه برای بسیاری از مردم این دیار ایام شادی و وجد و سرور است، اما شوربختانه همین ایام فرخنده برای شماری از خانواده‌ها تبدیل به تراژدی غمبارگی می‌شود. لابد می‌پرسید برای چه کسانی؟ برای آنانی که در حوادث رانندگی عزیزی از عزیزان خود را از دست می‌دهند و عیدشان به عزا و نشاطشان به ماتم تبدیل می‌شود. متاسفانه این عده هم شمارشان کم نیست. 

حتما این روزها به آمارهای حوادث رانندگی دقت کرده اید؛ تنها در کمتر از یک هفته تعداد زیادی جان خود را از دست داده و تعداد قابل توجهی هم معلول و مصدوم شده اند. و تراژیک‌تر از آن این که میزان مرگ و میر سالانه ناشی از حوادث رانندگی کشورمان برابر با کل تلفات رانندگی ۲۷ کشور اروپایی است. آیا این آمار دهشتناک نیست؟ 

لابد می‌گویید ماشین‌ها و جاده‌های ما کجا و خودروها و جاده‌های اروپا کجا! آری میان خودرو و جاده ما و آن‌ها فاصله بسیار است اما به نظر نمی‌رسد که میان عامل انسانی ما و آن‌ها تفاوتی باشد. از آن گذشته، عقل به ما می‌گوید که اگر در آن دو (جاده و خودرو) نقص و نقصانی است با این یکی عامل (دقت در رانندگی) آن دو نقصان را جبران کنیم. 

این واقعیت را دشوار بتوان انکار کرد که با دقت در رانندگی می‌توان به حفظ جان بسیاری کمک کرد. کافی است شتاب در رانندگی را به کناری نهیم و آهسته و سالم راندن را پیشه خود سازیم و باورمان شود که «آهستگی فضیلت است». این فضیلت را از همین تعطیلات نوروزی به «عادت مالوف» تبدیل کنیم و سهم خویش در حفظ جان خود و شهروندان را ایفا کنیم.»

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز