خبرگزاری کار ایران

آماده باش پلیس فرودگاه و راه آهن در نوروز

asdasd
کد خبر : ۱۴۶۰۴۸۶

فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا از آماده باش کارکنان پلیس فرودگاه و راه آهن کشور در ارائه خدمات به مسافران نوروزی خبر داد.

به گزارش ایلنا، سردار " رضا بنی اسدی فر"؛ فرمانده یگان های انتظامی و حفاظتی فراجا در جمع کارکنان و مسئولان این فرماندهی با اشاره به اقبال و توجه مسافران نوروزی در انتخاب سفر خود از طریق خطوط هوایی و ریلی کشور، امنیت در این خطوط را بسیار مهم و اثر گذار ارزیابی و عنوان داشت: پیش بینی می شود بیش از 6 میلیون و 300 هزار مسافر از این طریق به مسافرت بروند.

وی تکریم مسافران و اخلاق مداری کارکنان پلیس فرودگاه و راه آهن را از شاخصه های بارز آنان دانست و اظهار داشت: پیش از شروع تعطیلات و مسافرت های نوروزی دوره های آموزشی توانمند سازی برای این همکاران در هر دو یگان برگزار شده است.

به گزارش پلیس، این مقام ارشد انتظامی با تأکید بر اینکه پلیس همواره می کوشد تا موجبات آسایش و امنیت همه مسافران عزیز را در طول سفر فراهم سازد، گفت: تحقق این امر نیازمند همکاری و هوشیاری مسافران در طول سفر می باشد، لیکن هم میهنان گرامی توصیه ها و هشدارهای ذیل را به دقت مطالعه نموده و با رعایت نکات مذکور از سفری مطمئن و دلپذیر بهره مند شوند.  

 1. توصیه می شود حتماً بلیط­ خود را از مراکز معتبر و یا از باجه فروش در فرودگاه ها و یا ایستگاه های راه آهن تهیه نموده و در این خصوص هرگز به افراد ناشناس اعتماد نکنید.
 2. در بدو ورود به فرودگاه و ایستگاه راه­ آهن با حسن همکاری، پلیس را در برقراری نظم و امنیت یاری نمائید.
 3. در اماکن شلوغ و پر جمعیت با هوشیاری کامل مراقب اموال و اشیاء همراه خود باشید .
 4. در ابتدای ورود به قطار از محل استقرار پلیس و رئیس قطار اطلاع حاصل نمایید.
 5. از جابه جایی کوپه یا صندلی خود با سایر مسافران بدون هماهنگی با رئیس قطار یا مهمانداران خودداری نمایید.
 6. به منظور ممانعت از آسیب ناشی از برخورد احتمالی اشیاء سخت با شیشه کوپه ها و راهروهای قطار در حریم شهرها و روستاها از قرار گرفتن در مجاورت پنجره ها خودداری شود .
 7. در طول مسافرت هرگز به افراد ناشناس اعتماد ننموده و از بازگو نمودن اطلاعات خصوصی خود نزد آنان اجتناب نمایید.
 8. مواد خوراکی و آشامیدنی خود را شخصاً از بوفه و یا مهماندار هواپیما و قطار تهیه نموده از دریافت خوراکی و استشمام انواع عطریات از افراد ناشناس جداً خودداری نمایید .
 9. از جابجایی، حمل و نگهداری اموال و وسایل افراد ناشناس پرهیز نمایید.
 10. هرگز وجه نقد ، اشیاء با ارزش ، اسناد و مدارک خود را در معرض دید سایر افراد قرار ندهید.
 11. هنگام ترک قطار جهت ادای فرضیه نماز حتماً یکی از همراهان به منظور مراقبت از اموال و وسایل موجود در کوپه حضور داشته باشد.
 12. در زمان استراحت از قرار دادن کیف­ و سایر وسایل همراه در محل مناسب اطمینان حاصل نمایید.
 13. قبل از رسیدن به مقصد و پیاده شدن از هواپیما و قطار، محل استقرار خود را به دقت کنترل نموده و از جا نماندن وسایل همراه اطمینان حاصل نمایید.
 14. در صورت مشاهده اموال و اشیاء جامانده در داخل هواپیما و قطار، نسبت به تحویل آن به مهمانداران هواپیما و یا مسئولان مربوطه در قطار اقدام نمایید.
انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز