خبرگزاری کار ایران

فرو رفتن تیبا در چاه فاضلاب

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۹۸۱۶

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از سقوط یک دستگاه سواری تیبا به چاه فاضلاب خبر داد.

 جلال ملکی در گفت‌وگو با ایلنا درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت ۱۳:۳۸ امروز یک مورد نشست کف پارکینگ در یک ساختمان مسکونی و سقوط یک دستگاه سواری تیبا به داخل چاه فاضلاب واقع در میدان آزادی، ابتدای خیابان آزادی به سمت شرق، خیابان میرقاسمی به سامانه ۱۲۵ اطلاع داده شد.

وی با بیان اینکه بلافاصله دو ایستگاه به همراه تجهیزات مورد نیاز به محل حادثه  اعزام شد، ادامه داد: محل حادثه یک ساختمان چهار طبقه مسکونی بود که در قسمت پارکینگ آن در طبقه همکف بود، نشست رخ داده بود. در همین محدوده یک دستگاه سواری تیبا نیز پارک کرده بود که با نشست کف پارکینگ، خودروی سواری تماما به داخل گودال ایجاد شده سقوط کرده بود. 

 

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران با بیان اینکه گودال ایجاد شده در پارکینگ حدود دو متر در سه متر ایعاد داشت، گفت: عمق آن نیز در حدود سه متر بود و داخل آن هم مملو از فاضلاب ساختمان بود. سواری تیبا نیز همانطور که گفتم تماما به داخل این گودال فرورفته بود.

ملکی با بیان اینکه آتش‌نشانان به سرعت اقدام به ایمن‌سازی محل کرده و یک کارگاه موقت در محل دایر کردند، خاطرنشان کرد: سپس با استفاده از تجهیزات موجود نسبت به خارج کردن خودروی سواری از داخل فاضلاب اقدام کردند و پس از ایمن‌سازی نهایی محل در ساعت ۱۶:۱۵ به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه بازگشتند.

وی علت این حادثه را عدم تخلیه به موقع چاه فاضلاب اعلام کرد و گفت: در منازلی که دارای چاه فاضلاب است، حتما باید نسبت به تخلیه به موقع چاه اقدام شود، چرا که پرشدن چاه به دلیل حجم محدودی که دارد، سبب بالا آمدن فاضلاب و ریزش دهانه چاه شده و ممکن است با کوچکترین باری دهانه چاه ریزش کند. خوشبختانه این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت، اما اگر خدای نکرده این حادثه هنگام حضور افراد در پارکینگ رخ داده بود، ممکن بود با سقوط نفرات به داخل چاه، خسارات جانی هم در پی آن ایجاد می‌شد.

 

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز