خبرگزاری کار ایران

در نشست خبری مطرح شد:

تشریح برنامه‌های شهرداری تهران برای استقبال از بهار

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۶۵۱۴

عااجتمان شهردار پایتخت برنامه‌های نوروزی شهرداری تهران در طرح استقبال از بهار را تشریح کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، حسین نظری، معاون خدمات شهری و محیط‌زیست‌ شهرداری تهران صبح امروز (١۶ اسفند ۱۴۰۲) در نشست خبری مدیران معاونت خدمات شهری در تشریح برنامه‌های نوروزی مدیریت شهری پایتخت گفت: استقبال از بهار با ماه مبارک رمضان توأمان شده است و همپوشانی معناداری خواهد داشت.

وی افزود: در بحث استقبال از بهار امسال طرحی به شهردار تهران ارائه شد و مورد موافقت قرار گرفت و به مناطق ٢٢ گانه ابلاغ شد و از طریق سازمان زیباسازی کاری صورت گرفت و بررسی انتخاب تم رنگ برای فعالیت‌های زیباسازی برای آراستگی شهر در حوزه رنگ برگزار شد که برای نوروز امسال، سبز به عنوان رنگ شادی‌بخش و پیام آور حیات و شادی و فیروزه‌ای و سفید و زرد و طوسی هم انتخاب شد.

معاون شهردار تهران ادامه داد: یکی از نکته‌هایی که می‌تواند برای ایام نوروز در شهر جذاب باشد، سازه‌های حجمی است که طرح مشترک سازمان بوستان‌ها و زیباسازی است، این کار با مدیریت سازمان زیباسازی انجام می‌شود و این‌ها سازه‌هایی هستند که در ارتباط با موضوعات شهروندی است و عکس و ثبت خاطره را می‌توان برای آن مدنظر قرار داد.

نظری درباره دیگر فعالیت‌های معاونت خدمات شهری در طرح استقبال از بهار گفت: ۴۰۰ اثر از سوی ۲۵۰ هنرمند روی تخم مرغ‌های رنگی از دیگر صحنه‌های دیدنی شهر خواهد بود، آذین‌بندی معابر و استقرار سفره هفت سین در میادین اصلی نیز از دیگر اقدامات است. همچنین سازمان بوستان‌ها که همیشه پیام‌آور اصلی بهار در شهرداری است، گل‌آرایی معابر، ایجاد فرش گل و کاشت لاله را در دستور کار دارد و امسال طرح گیلاس گل مد نظر قرار گرفته است تا زیبایی خاصی به میادین شهر بدهد.

معاون خدمات شهری و محیط‌زیست‌ شهرداری تهران ادامه داد: در حوزه‌های مختلف ما توزیع نهال را داریم، از جمله این که نهال رایگان درب منازل شهروندان توزیع خواهد شد. در ورودی‌های منتخب، میادین و بزرگراه‌های شهر توزیع نهال رایگان به مناسبت هفته درختکاری در قالب طرح استقبال از بهار انجام می‌شود.

نظری در پایان با بیان این که تا قبل از پایان سال، ۱۰ بازار میوه و تره‌بار افتتاح می‌شود، اظهار داشت: سازمان بهشت زهرا (س) در طرح نوروزی خود علاوه بر اجرای فرش گل، برنامه سال تحویل را هم در دستور کار دارد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز