خبرگزاری کار ایران

مدیرعامل شرکت ساماندهی مشاغل تهران خبر داد:

استقرار دوباره غرفه‌های خیابان ۳۰ تیر تا چهار ماه آینده

asdasd
کد خبر : ۱۴۵۶۴۹۰

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران از استقرار دوباره غرفه‌های عرضه غذا و صنایع دستی در خیابان ۳۰ تیر طی چهار ماه آینده خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، سعید بیگی در حاشیه نشست خبری مدیران معاونت خدمات شهری شهرداری تهران در جمع خبرنگاران درباره آخرین وضعیت ساماندهی خیابان ۳۰ تیر با تاکید بر بازگشت غرفه‌های عرضه غذا با شکل و شیوه جدید به این خیابان، گفت: خیابان ۳۰ تیر معضلات زیادی داشت و در حقیقت علاوه بر معضلات بهداشتی و فرسوده شدن غرفه‌ها، برخی نگرانی‌ها برای ذینفعان این خیابان ایجاد شده بود.

وی افزود: برای مثال بیمارستان سینا در این محدوده نگرانی‌هایی از دود و بوی غذا داشت و وزارت امور خارجه نیز در خصوص ترددها و دسترسی‌ها با مشکلاتی مواجه شده بود که نسبت به آن نگران بودند. از حدود سه ماه پیش مزایده این خیابان را برگزار کرده بودیم و قرارداد قبلی حدود دی‌ماه به اتمام رسیده بود. بنابراین با توجه به اینکه قرارداد را تمدید نکرده بودیم، پیمانکار موظف بود غرفه‌ها را جمع‌آوری کند.

مدیرعامل شرکت ساماندهی صنایع و مشاغل شهر تهران با اشاره به این که طرح مزایده‌ای که گذاشته شده است، به چندین جلسه تخصصی نیاز داشت که در همین راستا با میراث فرهنگی و ذینفعان این محدوده جلسات برگزار شد، اظهار داشت: چیدمان و شکل غرفه‌ها باید همخوانی با خیابان ۳۰ تیر داشته باشد و در همین راستا غرفه‌های صنایع دستی را به موزه‌های ملی نزدیک کردیم و غرفه‌های عرضه غذا را از این موزه فاصله دادیم و در نهایت ۳۰ غرفه در این خیابان دایر خواهد شد که ۱۰ غرفه به عرضه صنایع دستی و مابقی به عرضه غذا می‌پردازد.

وی خاطرنشان کرد: در مورد بیمارستان سینا و در خصوص دود و بوی غذا نیز با توجه به جلسه مشترکی که برگزار شد، مقرر شد با جابه‌جایی غرفه‌ها و استفاده از فر معکوس این مشکل را حل و فصل کنیم که ظرف روزهای آینده ابلاغ قرارداد خیابان ۳۰ تیر به پیمانکار انجام می‌شود و از آن پس پیمانکار حدود چهار ماه فرصت دارد که کار را انجام دهد. به این ترتیب نهایتا ظرف چهار الی پنج ماه آینده این غرفه‌ها در خیابان ۳۰ تیر مستقر خواهند شد.

بیگی همچنین در پاسخ به سوالی در خصوص ساماندهی دستفروشان خیابان ولیعصر (عج) و استقرار آنها در محلی در نزدیکی چهارراه ولیعصر که پیش‌تر مقرر بود این دستفروشان پیش از عید در آن محل مستقر شوند نیز افزود: مقرر شده این اقدام و استقرار دستفروشان در بازارچه‌ای که در نزدیکی چهارراه ولیعصر احداث شده بعد از ایام نوروز و در سال آینده انجام شود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز