خبرگزاری کار ایران

تشریح مهم‌ترین اقدامات هلال احمر ایران در جنگ غزه

asdasd
کد خبر : ۱۴۲۳۳۸۵

رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: کمک و تلاش برای برقراری آتش بس و ورود روزانه ۱۵ کامیون کمک به غزه از مهم‌ترین اقدامات این جمعیت در زمان جنگ غزه بود.

 به گزارش ایلنا،  پیرحسین کولیوند در مراسم اختتامیه دوره نقش بسیج جامعه پزشکی در جبهه مقاومت که پنجشنبه‌ شب در مشهد برگزار شد، گفت: درحالی که جمعیت هلال احمر غزه و بیمارستان‌ها مورد حمله قرار گرفتند اما آنان تا پای جان کار و به مجروحین رسیدگی کردند. ما  از روز اول وقوع جنگ در غزه شروع به ارتباط گیری با همتایان خود کرده و نحوه ارسال کمک‌ها را بررسی کردیم.

رئیس جمعیت هلال احمر ادامه داد: گرفتن بیانیه‌های مختلف از کمیته بین المللی صلیب سرخ و سایر نهادهای بین المللی از دیگر اقدامات و پیگیری‌های ما بود که پاسخ های خوبی هم دریافت کردیم. همچنین  با روسای هلال احمر کشورهای مصر، اردن، عراق و سوریه در منطقه نیز هر روز تماس و هماهنگی داشته و از طرف دیگر جمع آوری کمک های مردمی را آغاز کردیم.

کولیوند گفت: کمک و تلاش برای برقراری آتش بس و ورود روزانه ۱۵ کامیون اقلام ضروری برای مردم غزه از دیگر تلاش های‌ انجام شده در زمان جنگ بود. در حال حاضر و در شرایط آتش بس نیز روزانه ۱۲۰ تا ۱۲۵ کامیون وارد غزه می‌شود در حالی که نیاز است این عدد به ۲۰۰ کامیون افزایش یابد زیرا مردم غزه با سختی مواجه هستند.

کولیوند تصریح کرد: مستندسازی تمام اقدامات ضد بشری و ثبت آنها اقدام موثری است که با کمک گرفتن از هلال احمر ۸۶ کشور در این راستا انجام شده و با توجه به اعلام واحد حقوقی صلیب سرخ مبنی بر وجود امکان اعلام جرم از سوی جمعیت های هلال احمر کشورها، اقدام در این رابطه آغاز شده است. متن حقوقی در این رابطه آماده شده و ۸۶ کشور همراه هم هستیم و خوشبختانه انسجام خوبی علیه این رژیم غاصب شکل گرفته است.

رئیس جمعیت هلال احمر کشورمان با تاکید بر اینکه همچنان آماده کمک به غزه و برپایی سه بیمارستان صحرایی مجهز برای درمان مجروحین جنگ هستیم، گفت: جمعیت هلال احمر ۴۹۰ شهید در دوران دفاع مقدس تقدیم انقلاب اسلامی‌کرد و همچنان این جمعیت در حال نقش آفرینی موثر در عرصه خدمت به انقلاب و مردم است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه مسیر بسیج، دنبال کردن کار خیر و کمک است، اظهارکرد: در بحث دفاع از غزه بسیاری از بسیجیان ثبت نام کردند که اگر مسیر باز می‌شد با جان و دل می رفتند کما اینکه در تمام برهه‌ها بسیج جایگاه خود را نشان داده است.یک بسیجی همیشه دنبال آسایش و آرامش برای دیگران است.

کولیوند با بیان این که پاسخ به نیازهای اساسی کشور از سوی بسیجیان در اولین زمان ممکن محقق می‌شود، افزود: ایام کرونا و همت بسیجیان در کمک به مردم و رفع تهدید آن بسیار موثر و نمونه‌ای از حضور پر رنگ آن‌ها در خط مقدم دشواری‌ها بود.  این روحیه بسیجی و شهادت طلبی به بسیاری از کشورها انتقال یافته است.

بر اساس اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر، وی امور جمعیت هلال احمر را با حضور موثر بسیجیان موفقیت آمیز دانست و افزود: بسیجیان در تمامی میادین حضوری موثر دارند و نگاه داوطلبان ما نیز منطبق‌ بر همین دیدگاه است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز