خبرگزاری کار ایران

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

تشریح طرح سامانه تایید برخط دارو

asdasd
کد خبر : ۱۴۰۶۶۹۳

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران توضیحاتی درباره طرح سامانه تایید برخط دارو ارائه کرد.

«محمد غلام‌نژاد» مدیرکل بیمه سلامت استان تهران در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره طرح سامانه تایید برخط دارو گفت: سامانه برخط دارو یک اقدام مهم و برجسته‌ای است که در استان تهران انجام می‌شود. 

وی در پاسخ به این سوال که آیا این طرح در داروخانه‌های استان تهران انجام می‌شود، ادامه داد: ما این دسترسی را به تمام داروخانه‌ها داده‌ایم تا بتوانند از طریق کد ملی بیمار وارد سیستم آنلاین تایید دارو شده و مدارک و مستنداتی را که برای تایید دارو لازم دارند بارگذاری کرده و از این طریق دارو به صورت آنلاین تایید می‌شود. 

مدیرکل ییمه سلامت استان تهران با بیان اینکه با این اقدام از ایجاد صف‌های طولانی که در برخی از داروخانه‌های منتخب و خاص ایجاد می‌شد جلوگیری می‌شود، گفت: این کار یکی از اقدامات مهم در سطح اداره کل بیمه سلامت استان تهران است. 

غلام‌نژاد خاطرنشان کرد: افرادی که داروهایی مانند داروهای شیمی‌درمانی، انسولین و… مصرف می‌کنند و برای تهیه این دارو نیاز به تایید و تشکیل پرونده دارند، می‌توانند به نزدیک‌ترین داروخانه محل زندگی خود مراجعه کنند و تایید دارو بگیرند تا دیگر نیاز به رفت وآمد در مسیرهای دور نباشد. 

به گفته وی تمامی داروخانه‌ها به این سیستم دسترسی دارند اما برخی از داروخانه‌ها بار مراجعات بالایی دارند و با این اقدام از ایجاد صف‌های طولانی در این داروخانه‌ها جلوگیری می‌شود. 

مدیرکل بیمه سلامت استان تهران همچنین در پاسخ به این سوال که در مجموع در استان تهران چه تعداد تحت پوشش بیمه سلامت هستند، گفت: در مجموع در استان تهران تقریبا ۴ میلیون و ۹۰۰ هزار نفر در دهک‌های مختلف و در صندوق‌های مختلف تحت پوشش بیمه سلامت هستند. 

غلام‌نژاد درباره افرادی که متقاضی بیمه سلامت هستند، گفت: این افراد می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان و یا از طریق سامانه اینترنتی و همچنین سامانه تلفنی ۱۶۶۶ و شعب بیمه سلامت در تمامی شهرستان ها، تحت پوشش بیمه سلامت قرار بگیرند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز