خبرگزاری کار ایران

| 13:48   
کد خبر : ۱۳۹۶۱۲۳

سند راهبردی ۱۰ساله افق سازمان ثبت احوال کشور تدوین شد

روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور اعلام کرد: سند راهبردی ۱۰ساله افق سازمان ثبت احوال کشور تهیه و تدوین شد.

سند راهبردی ۱۰ساله افق سازمان ثبت احوال کشور تدوین شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی سازمان ثبت احوال کشور، ساختار حکمرانی داده و سیستم ثبت احوال و آثار حیاتی، ابزارهایی مهم برای تشخیص مسائل خط مشی، تدوین سیاست‌های مناسب و ارزیابی آثار آن‌ها هستند. این سیستم به کشورها کمک می‌کنند تا آرمان‌های توسعه پایدار را رصد کرده و شاخص‌های مرتبط با آن‌ها را سنجیده و بهبود بخشند.

در حال حاضر، سیستم ثبت احوال و آمار حیاتی کشور نیازمند تحول بوده و برای رسیدن به این تحولات، سه عامل اساسی حمایت و ایجاد ظرفیت‌های قانونی مطابق با استاندارد‌های بین المللی، اصلاح و بازتعریف ظرفیت‌های مدیریتی از جمله نمودار سازمانی، شایستگی‌های نیروی انسانی و برنامه جامع تغییرات، ایجاد زیر ساخت‌های فنی، باز مهندسی فرآیندها از جنبه‌های فناورانه باید مورد توجه قرار گیرد.

هم اکنون برنامه ریزی و مدیریت راهبردی در سازمان ثبت احوال کشور به گونه‌ای است که با خلاقیت و نوآوری، آینده خود را ساخته و فعالیت‌های سازمان را به طوری هدایت و راهبری کند که در دستیابی به اهداف مشخص خود موثر باشد.

هدف از تدوین این سند این است تا سازمان قادر گردد با استفاده از مزیت‌ها و قابلیت‌های محوری داخلی و چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی محیط بیرونی، به چشم انداز، ماموریت‌ها و اهداف بلند مدت خود جامه عمل بپوشاند.

مطالعه تطبیقی عناصر راهبردی سازمان‌های مشابه در دنیا و واکاوی روندهای آتی سیستم ثبت احوال در جهان، بررسی محیط بیرونی «سازمان ثبت احوال کشور» (تعیین فرصت ها، تهدیدها و چالش‌های بیرونی)، بررسی محیط داخلی (تعیین نقاط قوت- مزیت‌ها و قابلیت‌های محوری و ضعف‌های درونی)، تعیین مسائل راهبردی، تدوین چشم‌انداز و بازتعریف ماموریتهای، تدوین اهداف بلند مدت، تدوین راهبردهای سطح کلان و وظیفه‌ای و تدوین برنامه‌های عملیاتی از جمله مراحل انجام این طرح است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز