خبرگزاری کار ایران

| 18:20   
کد خبر : ۱۳۹۴۵۱۱

درخشش تیم المپیاد کامپیوتر ایران در المپیاد جهانی ۲۰۲۳ مجارستان

سی و پنجمین المپیاد جهانی کامپیوتر به میزبانی شهر سگد مجارستان برگزار شد و تیم جمهوری اسلامی ایران با کسب یک مدال طلا و سه مدال نقره به رتبه هفتم این مسابقات دست یافتند.

درخشش تیم المپیاد کامپیوتر ایران در المپیاد جهانی ۲۰۲۳ مجارستان

به گزارش ایلنا از سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان، سی و پنجمین المپیاد جهانی کامپیوتر از ۶ الی ۱۳ شهریور به میزبانی شهر سگد مجارستان برگزار شد. 

پارسا پردلی بهروز مدال طلا، فاطمه طامهری، سهیل محمدخانی، امیرحسین وحیدی‌تبار مدال نقره گرفتند. 

در این مسابقات بین ۹۱ کشور شرکت کننده تیم‌های چین، آمریکا و ژاپن به ترتیب اول تا سوم و جمهوری اسلامی ایران رتبه هفتم این رویداد علمی را کسب کردند. 

سوال چهارم از ۶ سوال طرح شده این دوره از مسابقات مربوط به دو نفر دانش پژوهان سال ۲۰۲۱ المپیاد کامپیوتر کشورمان (علیرضا کشاورز هدایتی، امیرمحمد شاهرضایی) بود که فقط دو نفر توانسته بودند جواب کامل دهند. 

سازمان ملی پرورش استعدادهای درخشان این موفقیت بزرگ علمی را به جامعه علمی کشور، اعضای کمیته ملی المپیادکامپیوتر کشوری و باشگاه دانش پژوهان جوان تبریک می‌گوید. 

اعضای تیم و سرپرستان این المپیاد بامداد روز چهارشنبه ۱۵ شهریورماه از طریق فرودگاه حضرت امام خمینی (ره) وارد کشور می‌شوند و مورد استقبال مسئولین وزارت آموزش و پرورش، خانواده‌ها و اعضای باشگاه دانش پژوهان جوان قرار خواهند گرفت.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز