خبرگزاری کار ایران

| 06:51   
کد خبر : ۱۳۹۰۸۸۸
وزیر بهداشت در شورای اداری خراسان شمالی:

هیچ بیماری نباید برای درمان ناگزیر از سفر به خارج از استان شود

وزیر بهداشت در شورای اداری خراسان شمالی اقدامات حوزه بهداشت و درمان این استان را امیدآفرین و نشان‌دهنده تحول دانست و گفت: هدف نهایی از توسعه خدمات درمان این است که هیچ بیماری برای درمان از استان خارج نشود.

هیچ بیماری نباید برای درمان ناگزیر از سفر به خارج از استان شود

به گزارش ایلنا به نقل از وبدا، بهرام عین‌اللهی روز گذشته در شورای اداری خراسان شمالی که  در محل استانداری برگزار شد، اظهار داشت: گزارش‌های خراسان شمالی امیدبخش است و شاهد تحول در حوزه سلامت استان هستیم.

وی با بیان این که تأکید رهبر انقلاب بر اقدام جهادی و شبانه‌روزی مدیران است، افزود: مقصود  نهایی از تحول در  حوزه سلامت خراسان شمالی این است که هیچ بیماری برای درمان ناگزیر  از  خروج از  استان نشود.

وی با اشاره به اهمیت  مدیریت میدانی برای  مشاهده مشکلات از نزدیک و ۱۲۰ سفر استانی خود طی دو سال گذشته خاطرنشان کرد: از بزرگترین دستاوردهای انقلاب اسلامی، پیشرفت‌های حوزه سلامت است که در شاخص‌های این بخش با فاصله از کشورهای منطقه در صدر ایستاده‌ایم.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ایران بسیاری از بیماری‌های واگیر را کنترل کرده است، در حالی که برخی از این بیماری‌ها در منطقه گسترده هستند.

عین‌اللهی ادامه داد: امروز دارای ۶۷ دانشکده و دانشگاه علوم پزشکی و ۲۲ هزار دانشجوی پزشکی هستیم و ۹۹ درصد داروها را در کشور تولید می‌کنیم که مجموع این شاخص‌ها نشان‌دهنده قدرت نرم جمهوری اسلامی ایران است.

وی ورود مردم به صحنه در جریان کرونا را عامل غلبه بر این بیماری و مهار آن  دانست و افزود: در هر کاری که مردم به دولت کمک کنند، موفقیت حاصل خواهد شد.

وزیر بهداشت با اشاره به اهمیت سبک زندگی در سلامت، اظهار  داشت: هر ایرانی باید یک پرونده سلامت داشته باشد و این از برنامه‌های اصلی  وزارت بهداشت است که به صورت نمونه در بسیاری از شهرها اجرا شده و امروز در شیروان عملیاتی می‌شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: اگر بیماری از طریق نظام ارجاع برای درمان اقدام کند، تا ۹۵ درصد هزینه‌های درمان وی پرداخت می‌شود.

عین‌اللهی با اشاره به اهمیت جوانی جمعیت، افزود: اگر جمعیت به سمت سالمندی برود، مشکلات عمده‌ای برای کشور ایجاد خواهد شد و مدیران برای حمایت از نهاد خانواده و  جلوگیری از سالمندی جمعیت تکلیف دارند.

وی در پایان گفت: امروز ایران اسلامی با بسیاری از کشورهای همسایه و دورتر در اقصی نقاط جهان در چارچوب دیپلماسی سلامت ارتباط و همکاری سازنده دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز