خبرگزاری کار ایران

| 17:42   
کد خبر : ۱۳۹۰۶۳۸
وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

بهره برداری از ۲ هزار پروژه عمرانی آموزشی با ۱۰ هزار کلاس درس در هفته دولت

وزیر آموزش و پرورش از بهره برداری از ۲ هزار پروژه عمرانی آموزشی با ۱۰ هزار کلاس درس در آموزش و پرورش در هفته دولت خبرداد.

بهره برداری از ۲ هزار پروژه عمرانی آموزشی با ۱۰ هزار کلاس درس در هفته دولت

به گزارش ایلنا، «رضامراد صحرایی» در جمع فرهنگیان لرستان در اردوگاه آیت اله کمالوند با گرامیداشت یاد وخاطره شهدا بویژه شهدای معلم و معلمان شهید رجایی و باهنر و تبریک هفته دولت گفت: در هفته آینده در سراسر کشور ۲ هزار طرح عمرانی آموزشی با ۱۰ هزار کلاس درس به بهره برداری خواهد رسید. 

وزیر آموزش و پرورش به طرح شهید عجمیان و شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و افزود: ۲۰ هزار کلاس درس در طرح شهید عجمیان با فعالیت بیش از ۲ هزار و ۸۰۰ گروه جهادی شاداب‌سازی و بهسازی شده است و همچنین در طرح سردار شهید حاج قاسم سلیمانی ۲ هزار ۱۰۰ طرح ورزشی در کل کشور برای استفاده دانش آموزان و فرهنگیان احداث شده است. 

وی کسوت و مقام معلمی را حاصل اعتقاد به روش و منش در تربیت نسل‌ها دانست و افزود: معلمی قابل قیاس با هیچ شغل دیگری نیست و معلمی یک شغل و مقام اداری نیست بلکه دارای‌شان وجایگاهی والاست که در جامعه خود پیامبری می‌کند. 

وزیر آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت در حالی کار را تحویل گرفت که جز محدود کشورهایی بودیم که مدارس به بخاطر کرونا تعطیل بود و بازگشایی مدارس در آن شرایط ده‌ها هزار میلیارد بودجه نیاز داشت ولی دولت مصمم به بازگشت دانش آموزان به مدارس شد و آموزش حضوری آینده سازان کشور از سرگرفته شد. 

صحرایی با بیان اینکه در آستانه سال تحصیلی جدید ۷۵ هزار معلم جدید به آموزش و پرورش ملحق می‌شود افزود: برای گزینش، مهارت و توانمندی این معلمان به اندازه ده سال کار شده است تا معلمی در کلاس درس حضور یابد که توانایی‌های ویژه معلمی را داشته باشد. 

وزیر آموزش و پرورش به اخذ مجوز ۲۴۷ هزار ردیف استخدامی در دو سال اخیر اشاره کرد واظهار داشت: این در حالی است که در ۸ سال دولت قبل فقط ۲۵۰ هزار مجوز استخدامی اخذ شد که این قابل قیاس نیست. 

صحرایی به چرخش‌های تحول آفرینی که در دو سال اخیر در آموزش و پرورش شروع شده اشاره کرد و گفت: تعیین ۵ هزار مدرسه در مسیر تحول، آموزش۱۰۰ هزار معلم برای رقم زدن تحول، برگزاری رویداد بین المللی الفتا، تدوین نگاشت حقوقی سند تحول بنیادین، آوردن مهد کودک‌ها به نظام آموزش و پرورش با سازمان ملی تعلیم وتربیت کودک، اصلاح کتاب‌های درسی و تالیف ۴۰ کتاب جدید در یک سال و چاپ بیش از ۱۵۳ میلیون کتاب و توزیع بین مردم با یارانه ۹۲ درصدی گوشه‌ای از اقدامات دولت سیزدهم برای تحول آفرینی در آموزش و پرورش است. 

وی با انتقاد از تعطیلی دانشگاه فرهنگیان در دهه‌ای در دولت‌های قبل و بستن مسیر تربیت معلم را اشتباهی راهبردی عنوان کرد و اظهار داشت: از سال ۱۳۹۰ تا ۱۴۰۰ فقط ۱۷ درصد از معلمان در مسیر تربیت معلم وارد نظام آموزشی شده است که در این دولت به دنبال اصلاح این رویه هستیم. 

وزیر آموزش و پرورش تصریح کرد: به دنبال تقویت مدارس دولتی با امکانات مناسب برای دانش آموزان هستیم و با در نظر گرفتن تاثیر سوابق تحصیلی در آزمون سراسری هم فرصت مساوی را برای ورود دانش آموزان مناطق محروم به دانشگاه‌های معتبر کشور فراهم شده و هم با مافیای کنکور مقابله می‌شود. 

وی به وفاداری مردم لرستان به انقلاب اسلامی هم اشاره کرد و افزود: باید قطار پیشرفت در این استان حرکت کند که خوشبختانه سیاست دولت هم همین است تا با نگاه ویژه به مناطق کمتر برخوردار در توسعه آن‌ها گام بردارد. 

صحرایی خاطر نشان کرد: در لرستان باید همه مدارس کانکسی جمع شود و بجای آن کلاس درس ساخته شود. 

گفتنی است؛ در پایان این مراسم از دانش آموزان مهراد اولیائی رتبه ۱ گروه زبان خارجی و رضا یوسفوند رتبه ۹ گروه علوم تجربی آزمون سراسری ۱۴۰۲ تجلیل شد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز