خبرگزاری کار ایران

| 06:18   
کد خبر : ۱۳۹۰۲۶۵

رشته «سینما» به دفترچه انتخاب رشته کنکور برگشت، اما خبری از «مجسمه‌سازی» نیست

اصلاحات دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری سال ۱۴۰۲ منتشر شد و رشته «سینما» که پیشتر از دفترچه کنکور حذف شده بود، در اصلاحیه دفترچه راهنمای کنکور درج شده است.

رشته «سینما» به دفترچه انتخاب رشته کنکور برگشت، اما خبری از «مجسمه‌سازی» نیست

به گزارش ایلنا، رشته سینما دانشگاه هنر تهران در اصلاحات دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری به فهرست رشته های داخل دفترچه  اضافه شد؛ این درحالی است که نامی از رشته مجسمه‌سازی در این اصلاحات دیده نمی شود.

«علیرضا کریمیان»، مشاور رئیس و مدیرکل روابط عمومی سازمان سنجش پیشتر اعلام کرده بود که کد رشته محل «سینما» در اصلاحیه دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج شده است همچنین «سیدسعید سید احمدی زاویه»، معاون آموزشی دانشگاه هنر هم اینطور توضیح داده بود که حذف دو رشته «مجسمه سازی» و «سینما» از دفترچه انتخاب رشته داوطلبان اشتباه بوده و این اشتباه سیستمی از سوی سازمان سنجش اتفاق افتاده است که به‌زودی در اصلاحیه دفترچه رفع خواهد شد. 

به دلیل اعتراضاتی که متقاضیان انتخاب رشته های سینما و مجسمه سازی به حذف این دو رشته  داشتند «علی شمسی پور»؛ سخنگوی وزارت علوم نیز با یادآوری  روند متداول اصلاحیه دفترچه‌های انتخاب رشته آزمون‌های سراسری اظهار کرده بود که اکنون سازمان سنجش در حال اصلاح دفترچه‌ها است و رشته‌هایی که در فهرست رشته‌های دانشگاه هنر تهران نیستند پس از بررسی به فهرست رشته‌ها اضافه خواهند شد. 

اصلاحات و جداول رشته‌محل‌های جدید (سری اول) دفترچه‌های راهنمای انتخاب رشته آزمون سراسری و همچنین دفترچه راهنمای پذیرش صرفاً با سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۴۰۲ از اینجا قابل مشاهده است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز