خبرگزاری کار ایران

| 22:21   
کد خبر : ۱۳۸۸۹۰۲
رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا تاکید کرد:

ضرورت همراهی زائران اربعین با پلیس

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا به ضرورت همراهی زائران حاضر در کنگره عظیم اربعین حسینی (ع) با پلیس و همچنین بهره‌گیری از فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی در این مراسم تاکید کرد.

ضرورت همراهی زائران اربعین با پلیس

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سردار ایرج کاکاوند، رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در دیدار با سید عباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت ضمن ابراز خرسندی از فرصت پیش‌آمده، گفت: پلیس با هدف صیانت از عزت و اعتبار هموطنان و نیز پیشگیری از وقوع هرگونه عواقب احتمالی حمل، نگهداری و مصرف مواد مخدر و یا داروهای ممنوعه برای زائران گرانقدر کشورمان حین شرکت در مراسم راهپیمایی اربعین حسینی (ع)، هم‌افزایی و تشریک مساعی با ارگان‌های مختلف و مرتبط از جمله سازمان حج و زیارت را به عنوان یکی از اقدامات اولویت‌دار خود دنبال می‌کند.

وی با تاکید بر ضرورت همراهی زائران عزیز حاضر در کنگره عظیم اربعین با پلیس خاطرنشان کرد: توصیه می‌شود زائرین محترم از نگهداری داروهای ممنوعه حتی به مقدار بسیار ناچیز در طول سفر و حضور در مراسم اربعین به جد پرهیز کنند.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری جلسات مختلف و تشکیل کارگروه مشترکی با پلیس کشور عراق اشاره و خاطرنشان کرد: همکاری دوطرفه مطلوبی بین پلیس جمهوری اسلامی ایران و عراق برقرار شده است و همواره در این جلسات بر لزوم حفظ شأن و کرامت زائران عزیز کشورمان بالاخص حین بازرسی بدنی، داشتن رفتار حسنه با زائران امام حسین (ع) و به طور کلی به حداقل رساندن برخی مشکلات موجود تاکید شده است.

کاکاوند همچنین بر لزوم بهره‌گیری از فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی به عنوان یکی از مؤثرترین اقدامات پلیس در پیشگیری از وقوع جرایم احتمالی برای زوار کشورمان تاکید کرد و اظهار داشت: آگاه‌سازی و توجیه گسترده زائران با ارسال پیامک‌های هشدار دهنده، برگزاری نشست‌های حضوری در جمع زائران کاروان‌ها و پیش از شروع سفر، تهیه و تولید محتواهای آموزشی در قالب انیمیشن، موشن‌گرافی، بروشور، بنر، تشکیل کارگروه مشترک با کشور عراق، هماهنگی با صدا و سیمای ملی برای حضور کارشناسان پلیس در برنامه‌های پر مخاطب به‌منظور ارائه هشدارهای لازم به زائرین گرامی، تعامل و برگزاری نشست‌های متعدد با سازمان‌ها و نهادهای مسئولیت‌دار در زمینه اربعین و ... گوشه‌ای از اقدامات فرهنگی و اجتماعی پلیس مبارزه با مواد مخدر فراجا در راستای ارتقای سطح دانش و آگاهی زائران است.

در ادامه این دیدار، سید عباس حسینی، رئیس سازمان حج و زیارت نیز در این دیدار به انتظارات خود از زائران پرداخت و با اشاره به برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته برای برگزاری هرچه بهتر و منظم‌تر آیین اربعین ‌خاطرنشان کرد: با عنایت به تلاش‌های ستودنی پلیس مبارزه با مواد مخدر چه در قبل و چه حین برگزاری مراسم اربعین، سازمان حج و زیارت آمادگی کامل خود را جهت ارتقای میزان آگاهی زوار از طریق فعالیت‌هایی نظیر ارسال پیامک‌های هشداردهنده به زائران، بارگذاری کلیپ‌ها و محتواهای آموزشی در پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان حج و زیارت و ... اعلام می‌دارد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز