خبرگزاری کار ایران

| 06:40   
کد خبر : ۱۳۸۸۸۴۸
رئیس‌جمهوری؛

مراکز علمی و نخبگان در جهت ارائه راهکار و راه‌حل مسائل کشور فعال شوند

رئیس جمهور مجهز بودن سپاه به قدرت مغزافزاری، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را شایسته تحسین و تقدیر دانست و اظهار داشت: مراکز علمی و نخبگان مرتبط با سپاه باید هر چه بیشتر در جهت ارائه راهکار و راه‌حل مسائل کشور فعال شوند.

مراکز علمی و نخبگان در جهت ارائه راهکار و راه‌حل مسائل کشور فعال شوند

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان؛ سید ابراهیم رئیسی در بخشی از سخنان خود در بیست و چهارمین مجمع عالی فرماندهان و مسئولان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی که در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، ضمن گرامیداشت یاد همه شهدای انقلاب اسلامی، به‌ویژه سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی، حرکت در مسیر خدای متعال و اجرای دستورات الهی را از ویژگی‌های سپاه پاسداران دانست که آن را از همه نیروهای مسلح جهان ممتاز کرده و به آن قدسیت می‌بخشد. 

وی «سرمایه معنوی» و «سرمایه اجتماعی» را دو اندوخته گرانسنگ و ارزشمند سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و با تأکید بر لزوم حفظ و پاسداری از این اندوخته‌ها تصریح کرد: امروز سپاه ملجأ و پناه مردم، بدون دسته‌بندی‌های قومی، نژادی و مذهبی است و حضور سپاه، نه فقط در ناامنی‌ها، بلکه در حوادث طبیعی نیز همواره برای مردم آرامش‌بخش بوده است. 

رئیس جمهور اضافه کرد: اگر امروز جمهوری اسلامی ایران دارای جایگاه، قدرت و احترام است و دشمنان فکر تهدید ایران را از سر خود نیز خارج کرده‌اند، به دلیل خلق قدرت بازدارندگی موثر هم با تولید موشک و پهپاد، هم با تولید علم و فناوری و هم با تربیت انسان‌های مجاهد و خطرپذیر برای کشور است و این ربطی به هیچ حزب یا شخصیت سیاسی ندارد. 

رئیس جمهور مجهز بودن سپاه به قدرت مغزافزاری، نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را شایسته تحسین و تقدیر دانست و اظهار داشت: در حوزه مغزافزاری با تشکیل اتاق‌های فکر، کارهای بزرگی انجام شده و یا در حال انجام است و مراکز علمی و نخبگان مرتبط با سپاه باید هر چه بیشتر در جهت ارائه راهکار و راه‌حل مسائل کشور فعال شوند. 

رئیسی افزود: در بخش نرم‌افزاری و سخت‌افزاری و به‌روزرسانی آن که در دستور کار سپاه است، شناخت هر چه بیشتر جنگ ادراکی دشمن و ابزارهای آن و اقدام به‌هنگام و به‌موقع و زمان‌شناسانه بسیار حائز اهمیت است. 

رئیس جمهور با بیان اینکه امروز راهبرد نظام ایجاد امید در جامعه و راهبرد دشمن ایجاد یأس و ناامیدی در میان مردم است، تبدیل تحریم‌ها و تهدیدها به فرصت توسط سپاه پاسداران را برگ زرین دیگری در تاریخ شکل‌گیری این نهاد ارزشمند دانست و با گرامیداشت یاد و خاطره سردار شهید حسن تهرانی‌مقدم و دستاوردهای ارزشمند و افتخارآفرین او در صنعت موشکی، گفت: این شهدای والامقام تصمیم گرفتند، در جنگ اراده‌ها، اراده انقلاب اسلامی پیروز شود که این هدف امروز در مقابل چشمان دشمنان تحقق پیدا کرده است. 

رئیسی در پایان ضمن تقدیر از همکاری و همگرایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با دولت در مسیر رفع مشکلات کشور و مردم ابراز امیدواری کرد این رابطه خوب و ارزشمند روزبه‌روز مستحکم‌تر شود.

 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز