خبرگزاری کار ایران

| 07:15   
کد خبر : ۱۳۸۸۱۴۸

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری تحت عنوان سرمایه‌گذاری با سود بالا

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا به شهروندان هشدار داد: مراقب افراد سودجو و کلاهبردار تحت عنوان سرمایه‌گذار و پرداخت سود خارج از عرف باشید.

هشدار پلیس درباره کلاهبرداری تحت عنوان سرمایه‌گذاری با سود بالا

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ عبدالله چولکی ضمن ارائه این هشدار گفت: امروزه با توجه به وضعیت اقتصادی کشور و تمایل اکثر مردم به سرمایه‌گذاری جهت کسب درآمد بیشتر، برخی افراد سودجو و کلاهبردار از این موقعیت سوءاستفاده می‌کنند.

وی افزود: این افراد با شگردهای مختلف از جمله تاسیس شرکت‌های صوری و تبلیغات گسترده تحت عنوان سرمایه‌گذاری و پرداخت سود خارج از عرف، افرادی را که تمایل به سرمایه‌گذاری دارند، اغفال و پس از عقد قرارداد و دریافت مبالغ قابل توجه از آنان متواری می‌شوند.

معاون مبارزه با جعل و کلاهبرداری پلیس آگاهی فراجا با بیان این که لازم است شهروندانی که قصد سرمایه‌گذاری دارند، به هشدارهای پلیس توجه کنند، توصیه کرد: به آگهی‌های تبلیغاتی در خصوص سرمایه‌گذاری و پرداخت سود بالا اعتماد نکنید، لذا احتمال کلاهبرداری از شما متصور است. 

وی تصریح کرد: پیش از عقد قرارداد، از صحت وجود و ثبت شرکت و اعتبارنامه آن مطمئن شوید. لذا به منظور تایید اصالت شرکت می‌بایست اصل مدارک مرتبط با شرکت از مسئولین آن درخواست شود.

چولکی با بیان این که هنگام عقد قرارداد چنانچه فرد حقیقی طرف قرارداد است، باید به صورت دقیق احراز هویت شود، خاطرنشان کرد: هنگام عقد قرارداد فرد یا افرادی که مشخصات آن‌ها در قرارداد ذکر می‌شود، می‌بایست حتما حضور فیزیکی داشته باشند.

وی در پایان تاکید کرد: پرداخت سودهای غیرمتعارف تحت عنوان سرمایه‌گذاری، یکی از شگردهای رایج چند سال اخیر کلاهبرداران است. لذا لازم است شهروندان با دقت نظر بالایی در این خصوص تصمیم‌گیری و اقدام کنند و در صورت مشاهده فعالیت مشکوک این‌گونه شرکت‌ها، مراتب را در اسرع وقت به پلیس اطلاع‌رسانی کنند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز