خبرگزاری کار ایران

| 11:01   
کد خبر : ۱۳۸۷۹۲۹

تفاهم‌نامه مرزی ایران و عراق برای تسهیل تردد زائران اربعین

فرمانده مرزبانی فراجا از امضای تفاهم‌نامه مرزی میان مرزبانی جمهوری اسلامی ایران و عراق برای تأمین امنیت مرزها و تسهیل تردد زائران اربعین خبر داد.

تفاهم‌نامه مرزی ایران و عراق برای تسهیل تردد زائران اربعین

به گزارش ایلنا، سردار احمدعلی گودرزی در حاشیه دهمین اجلاس مرزی میان جمهوری اسلامی ایران و عراق که صبح امروز به میزبانی عراق برگزار شد، گفت: امروز با سرلشکر محمد عبدالوهاب سکرحسین السعیدی، فرمانده مرزبانی کشور عراق دیدار داشتم و در جریان آن تفاهم‌نامه مرزی با موضوع تسهیل تردد زائران اربعین و تأمین امنیت مرزهای مشترک به امضاء طرفین رسید.

فرمانده مرزبانی فراجابا اشاره به هماهنگی مطلوب مرزی میان دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق در ایام اربعین امام حسین (ع)، گفت: هماهنگی مرزی برای تبادل اطلاعات و انجام رزمایش های مشترک و گشت‌های مشترک مرزی در ایام اربعین در این اجلاس انجام شد تا زائران گرامی بتوانند آسوده خاطره به عتبات عالیات سفر کنند.

وی با تأکید بر اینکه در ایام اربعین هفت گذرگاه مرزی برای تردد زائران پیش بینی شده است، افزود: سه گذرگاه مرزی میان مرزهای مشترک جمهوری اسلامی ایران و عراق از کردستان عراق بازگشایی شده و بحمدالله در این زمینه هماهنگی‌ها در مباحث امنیتی و تسهیل تردد زائران در شبانه روز از این سه گذرگاه انجام شده که در این زمینه جا دارد از مسئولان و فرمانده مرزبانی کشور عراق برای دستیابی به این مهم تقدیر و تشکر کنم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز