خبرگزاری کار ایران

| 12:02   
کد خبر : ۱۳۸۷۱۲۸
در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد:

درخواست بودجه برای ایجاد ذخیره استراتژیک ۳ تا ۶ ماهه دارو در کشور

رئیس سازمان غذا و دارو با اشاره به ذخیره دارو در کشور گفت: یکی از درخواست های ما این است که اعتباری را سازمان برنامه و بودجه در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم ذخیره استراتژیک دارو را ایجاد کنیم.

درخواست بودجه برای ایجاد ذخیره استراتژیک ۳ تا ۶ ماهه دارو در کشور

حیدر محمدی، رییس سازمان غذا و دارو در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره ذخیره استراتژیک دارو گفت: یکی از درخواست های ما این است که اعتباری را سازمان برنامه و بودجه در اختیار ما قرار دهد تا بتوانیم ذخیره استراتژیک دارو را ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: ما به دنبال هستیم تا بتوانیم ذخیره سه تا شش ماهه دارویی در کشور ایجاد کنیم. برای این کار نیاز به اعتبار مازاد داریم که باید سازمان برنامه و بودجه تخصیص دهد.

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: ما تولید یک سری از اقلامی را که از حالت کمبود خارج می‌شود را همچنان ادامه می‌دهیم تا ذخیره خوبی ایجاد شود و ما تلاش می‌کنیم این ذخیره سه تا شش ماه ایجاد شود.

محمدی تصریح کرد: اما همانطور که می‌دانید باید کمبودهایی که داریم رفع شود وقتی که کمبودها رفع شود می‌توانیم ذخیره استراتژیک داشته باشیم. در سال گذشته نیز یک دوره داروی بیهوشی کمبود داشتیم، اما با رفع کمبود داروی بیهوشی امسال توانستیم برای آن ذخیره دارویی ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: یعنی ما واردات این دارو را کم نکردیم بلکه زیاد هم کردیم تا این ذخیره دارویی ایجاد شود. وقتی ذخیره ایجاد شود واردات آن را کم خواهیم کرد. البته الحمدلله داروهای بیهوشی در داخل هم تولید می‌شود. 

رئیس سازمان غذا و دارو در واکنش به این سوال که مدیر کل تجهیزات پزشکی هلال احمر اعلام امادگی درخصوص واردات دارو برای ذخیره استراتژیک داشته آیا در این خصوص همکاری هایی صورت می‌گیرد، گفت: صدرصد همکاری خواهیم داشت، هلال احمر یکی از بخش‌هایی است که به شدت در این زمینه به ما کمک می‌کند. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز