خبرگزاری کار ایران

| 09:51   
کد خبر : ۱۳۸۷۱۱۵

هشتمین جلسه کمیسیون ازدواج و خانواده برگزار شد

هشتمین جلسه کمیسیون ازدواج و خانواده با حضور رئیس این کمیسیون، مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان، اعضا و اساتید میهمان از دانشگاه برگزار شد.

هشتمین جلسه کمیسیون ازدواج و خانواده برگزار شد

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، هشتمین جلسه کمیسیون ازدواج و خانواده ذیل ستاد ملی ساماندهی امور جوانان با حضور با حضور نیما بردیافر رئیس این کمیسیون، حجت الاسلام متقی فر مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان،افروز استاد ممتاز دانشگاه تهران،  فولادی استاد دانشگاه شهید رجایی،  ترابی استاد جمعیت‌شناس دانشگاه تهران و دیگر اعضای کمیسیون برگزار شد. 

در این جلسه ابتدا حجت الاسلام و المسلمین متقی فر گفت: یکی از مشکلات جوانان مضیقه ازدواج است که ضروریست صاحب نظران و مدیران برای حل آن تدابیری بیاندیشند. 

در ادامه بردیافر رئیس کمیسیون نسبت به بررسی آثار و پیامدهای بروز جنگ، مهاجرت و تغییرات سیاست‌های جمعیتی بر مضیقه ازدواج جوانان و همسان گزینی به عنوان یک راه حل تأکید کرد. 

اساتید دانشگاه نیز در خصوص همسان گزینی به نکات زیر اشاره کردند: 

• ملاک درست در انتخاب همسر بررسی سن حقیقی افراد است که شامل سه شاخص سن زیستی، سن شناسنامه‌ای و نشاط و سرزندگی فرد است. 

• تناسب مدرک تحصیلی به تنهایی شاخص مناسبی برای انتخاب همسر نیست بلکه باید سطح هوش زوجین سنجیده شود. 

• بررسی آمارها نشان می‌دهد پنجاه درصد ازدواج‌ها در شهرهای تهران، خراسان رضوی، خوزستان، فارس و آذربایجان شرقی به وقوع می‌پیوندد بنابراین شایسته است برای این استانها برنامه ریزی ویژه صوت گیرد. 

• سن زیستی و روانی موضوع مهمی است که جوانان در انتخاب همسر باید مورد توجه قرار دهند و در این برهه زمانی باید باورهای اجتماعی تغییر پیدا کند و نظام آموزش و پرورش کشور تحول یابد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز