خبرگزاری کار ایران

| 23:04   
کد خبر : ۱۳۸۶۷۷۹

حفظ امنیت مراسم اربعین ماموریت اصلی پلیس پیشگیری

فرمانده قرارگاه ابوذر اربعین پلیس پیشگیری، کنترل جمعیت، امنیت‌آفرینی در محورهای مواصلاتی و پیشگیری از سرقت را 3 ماموریت اصلی پلیس پیشگیری دانست.

حفظ امنیت مراسم اربعین ماموریت اصلی پلیس پیشگیری

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس، سردار "رضا بنی اسدی فر" در چهارمین جلسه قرارگاه ابوذر اربعین حسینی (ع) پلیس پیشگیری با بیان اینکه مجموعه کارکنان انتظامی کشور با شور و شعور حسینی آماده خدمتگزاری به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام محرم و آیین پرفضیلت پیاده روی اربعین حسینی (ع) هستند، اظهار داشت: خدمت به عاشقان و دلدادگان تنها حقیقت جاویدان جهان هستی را توفیق الهی می دانیم.

این مقام ارشد انتظامی با اعلام آمادگی کامل پلیس پیشگیری برای خدمتگزاری به زائران شرکت کننده در پیاده روی اربعین حسینی (ع) افزود: تمهیدات لازم به منظور تامین امنیت زوار گرامی از مبداء تا استان‌های مرزی و هدف منتهی به کشور عراق اتخاذ شده است.

وی 3 ماموریت عمده و اصلی پلیس پیشگیری فراجا در مراسم پیاده روی اربعین حسینی را کنترل لایه به لایه جمعیت، امنیت آفرینی در محورهای مواصلاتی و پیشگیری از سرقت عنوان کرد و گفت: 6 قرارگاه تاکتیکی و 4 کمیته تخصصی قرارگاه ابوذر پلیس پیشگیری با همراهی سایر قرارگاه های مجموعه انتظامی کشور تلاش خواهند کرد تا زائران در آرامش کامل از فضیلت های معنوی این آیین باشکوه بهره مند شوند.

سردار بنی اسدی فر از پیش بینی گشت‌های خودرویی، موتوری و تقویت ایستگاه‌های بازرسی ثابت و موقت برای انتظام بخشی بیشتر در این ماموریت حساس خبر داد و گفت: در صدد هستیم با همکاری سایر نیروهای مسلح توان تجهیزاتی و انسانی مرتبط با ماموریت اربعین حسینی را برای ارتقاء آسایش و رفاه زائران و تسهیل در آمد و شد آنها دو چندان کنیم.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ابوذر پلیس پیشگیری، استقرار تیم‌های کشف و خنثی سازی و بهره‌گیری از نیروهای کمکی و با تجربه را به عنوان دیگر اقدام مهم پلیس پیشگیری در تامین امنیت راهپیمایی اربعین برشمرد و تصریح کرد: با فعال شدن قرارگاه های فرعی ابوذر در پلیس فرودگاه و راه آهن، تدابیر لازم برای حفظ امنیت سفرهای زیارتی زائرانی که صنعت ریلی و هوایی را انتخاب کرده اند، اتخاذ شده است.

سردار بنی اسدی فر ابراز امیدواری کرد این عملیات حساس، مهم و با خیر و برکت با همکاری مردم، سازمان های مسئول و پلیس با بهترین نتیجه و در کمال آرامش به پایان برسد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز