خبرگزاری کار ایران

| 12:22   
کد خبر : ۱۳۸۶۵۵۸
معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران:

اسامی جانبازان مشمول دریافت واردات خودرو ظرف یک ماه به وزارت صمت اعلام می‌شود

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با بیان اینکه مجلس از ظرفیت کارشناسی بنیاد در قانونگذاری بهره ببرد، گفت: اسامی جانبازان مشمول دریافت واردات خودرو ظرف یک ماه به وزارت صمت اعلام می‌شود.

اسامی جانبازان مشمول دریافت واردات خودرو ظرف یک ماه به وزارت صمت اعلام می‌شود

به گزارش ایلنا به نقل از ایثار، محسن بزرگی معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران صبح شنبه ۲۱ مردادماه در نشست صمیمی با تشکل ایثارگری خانه نور (جانبازان بصیر) درباره آیین‌نامه واردات خودرو ویژه جانبازان گفت: بنیاد شهید و امور ایثارگران ظرف یک ماه پس از ابلاغ آیین‌نامه طبق ماده ۳، اسامی جانبازان واجد شرایط دریافت خودرو را به وزارت صنعت، معدن و تجارت اعلام می‌کند و این وزارتخانه هم مکلف است مجوز واردات خودرو را به این عزیزان اختصاص دهد.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید براینکه مجلس شورای اسلامی از ظرفیت کارشناسی بنیاد شهید و امور ایثارگران در قانونگذاری ویژه قشر ایثارگران بهره ببرد، گفت: در بررسی این آیین‌نامه اتفاقات خوبی رقم خورد و سیاست دولت در بحث واردات خودرو در قالب لایحه اصلاح قانون ساماندهی صنعت خودرو به مجلس ارائه و مجلس هم آن را در قالب دو فوریت تصویب کرد.

وی افزود: دولت سیاست خود را از منع ورود خودرو به تجویز واردات تغییر داد و دیگر انتقال فناوری و منع ورود خودروی کارکرده در اصلاحیه قید نشده بود بنابراین لازم بود مجوز واردات برای جانبازان بالای ۵۰ درصد شامل امتیازاتی شود.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران تصریح کرد: از جمله این امتیازات اختصاص تسهیلات بیش از ۲۰ هزار یورو برای واردات خودرو توسط جانبازان بالای ۵۰ درصد بود که این جانبازان به سه دسته تقسیم شده‌اند.

وی ادامه داد: ارزش خودروی وارداتی در کشور مبدأ برای جانبازان ۷۰ درصد (دو پا یا دو دست قطع از مچ یا قطع نخاع) تا سقف ۳۵ هزار یورو، سایر جانبازان ۷۰ درصد تا سقف ۳۰ هزار یورو و برای جانبازان ۵۰ تا ۶۹ درصد تا سقف ۲۵ هزار یورو است.

اختصاص سود بازرگانی صفردرصد برای واردات خودرو توسط جانبازان

بزرگی امتیاز بعدی را سود بازرگانی صفر درصد عنوان و اظهار کرد: در فرایند تصویب آیین‌نامه براین باور بودیم این سود را برای جانبازان به ۵۰ درصد یا صفر برسانیم و این پیشنهاد در دولت مطرح شد.

وی اضافه کرد: قرار شد در صحن دولت موضوع بررسی شود که بحمدالله با پیگیری ویژه دکتر قاضی‌زاده هاشمی ریاست عالی بنیاد و نگاه ویژه حضرت آیت‌الله رئیسی به جامعه ایثارگری، معافیت کامل از سود بازرگانی به تصویب دولت رسید.

معاون حقوقی و امور مجلس بنیاد شهید و امور ایثارگران خاطرنشان کرد: سومین موضوع بحث با بانک مرکزی بود که دولت این بانک را مکلف به تامین ارز مورد نیاز جانبازان کرد و این سه امتیاز به جانبازان عزیز تعلق گرفت.

براساس این گزارش، جانبازان حاضر در نشست با قدردانی از بنیاد شهید و امور ایثارگران بابت پیگیری حق و حقوق ایثارگران، به طرح دغدغه‌های خود از جمله نوع ارز تخصیصی برای واردات خودرو، عدم حق فروش خودرو قبل از ۵ سال، حق پرستاری بعد از شهادت جانباز و همچنین حذف مصوبه اعطای زمین به فرزندان شهدا و جانبازان قید شده در برنامه پنجم توسعه پرداختند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز