خبرگزاری کار ایران

| 08:47   
کد خبر : ۱۳۸۱۸۴۵
معاون شهردار پایتخت اعلام کرد:

کاهش ۴۰ درصدی ترافیک تهران در مهرماه با طرح شناورسازی بهره‌برداری از معابر

معاون شهردار تهران درباره طرح استقبال از مهر ۱۴۰۲ توضیحاتی ارائه کرد.

کاهش ۴۰ درصدی ترافیک تهران در مهرماه با طرح شناورسازی بهره‌برداری از معابر

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، جلال بهرامی، معاون حمل‌ونقل و ترافیک شهرداری تهران در حاشیه آیین افتتاح ۸ واحد سیار معاینه فنی خودروهای سبک که امروز - ۷ مرداد ۱۴۰۲ - در قالب شصت و پنجمین پویش امید و افتخار شهرداری تهران برگزار شد، در جمع خبرنگاران گفت: ستاد استقبال از مهر هفته گذشته برگزار شد که دو موضوع موازی مدیریت واحد شهر و تامین تجهیزات ناوگان شهر بود طی آن بررسی شد.

وی افزود: در بحث مدیریت شهری مصوبه‌ای در مورد شناورسازی زمان بهره‌برداری از معابر داشتیم که هفته بعد گزارش آن اعلام می‌شود. با این طرح حداقل تا ۴۰ درصد ترافیک مهرماه مهار خواهد شد. از این رو، پیشنهاداتی از مرکز کنترل ترافیک ارائه شده است که هفته بعد در کمیته‌های اختصاصی مطرح می‌شود.

بهرامی ادامه داد: اگر به پایتخت نگاه ویژه‌ای نداشته باشیم، هرچقدر معابر را توسعه بدهیم هم فرقی نمی‌کند. همچنین در بحث تجهیزات ۶ رام قطار به خطوط مترو اضافه شده و تا قبل مهرماه ۶ رام دیگر نیز به خطوط اضافه می‌شود. ضمن این که به‌زودی ۳۰۰ دستگاه اتوبوس به ناوگان شهری افزوده خواهد شد.

معاون شهردار تهران در پایان گفت: در بحث سرویس مدارس نیز طرحی آورده شده است که خانواده‌ها تا آنجایی که می‌توانند از حمل‌ونقل عمومی استفاده کنند. ما هم حمل‌ونقل را به حداقل قیمت خودش می‌رسانیم. اگر آموزش و پرورش طرح ساعت شناور مدارس را بپذیرد، ظرفیت ناوگان ما در صبح بازتر می‌شود.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز