خبرگزاری کار ایران

| 03:21   
کد خبر : ۱۳۸۱۷۲۴

تداوم رگبار باران و خیزش گرد و خاک در مناطق مختلف کشور

سازمان هواشناسی از تداوم رگبار باران در برخی استان‌ها و وزش باد شدید و خیزش گرد و خاک در بعضی مناطق کشور تا روز سه‌شنبه خبر داد.

تداوم رگبار باران و خیزش گرد و خاک در مناطق مختلف کشور

به گزارش ایلنا، امروز شنبه (۷ مرداد) در مناطقی از شمال غرب کشور، استان گیلان، غرب مازندران و در ارتفاعات البرز مرکزی، ابرناکی، وزش باد شمالی، کاهش نسبی دما و رگبار باران، گاهی رعد و برق پیش‌بینی می‌شود.

در ساعات بعد از ظهر در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، شمال و شرق هرمزگان افزایش ابر، رگبارو رعدوبرق و وزش باد شدید رخ می‌دهد و در سایر مناطق کشور جوی پایدار مستقر است.

روز یکشنبه(۸ مرداد) در شمال آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، گیلان و مازندران بارش ادامه خواهد داشت و در مناطق ذکر شده واقع در جنوب شرق کشور رگبار پراکنده رخ می‌دهد.

به‌تدریج دوشنبه(۹ مرداد) از مقدار ناپایداری در کشور کاسته می‌شود و فقط رگبارهای ضعیف در مناطق بیان شده انتظار می‌رود.

روز سه‌شنبه و چهارشنبه (۱۰ و ۱۱ مرداد) نیز در غالب مناطق کشور جوی پایدار حاکم می‌شود و روند افزایش نسبی دما به‌ویژه در شمال غرب سواحل شمالی همچنین در استان‌های ایلام، خوزستان و بوشهر پیش‌بینی می‌شود.

امروز شنبه در شمال شرق، شرق، دامنه‌های جنوبی البرز واقع در سمنان، تهران و البرز، مناطقی از مرکز و غرب کشور وزش باد افزایش می‌یابد و سبب خیزش گردوخاک و کاهش کیفیت هوا می‌شود که این وضعیت تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

آسمان تهران فردا ( ۸ مرداد ) صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۷ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتیگراد و روز دوشنبه ( ۹ مرداد) صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر افزایش باد با حداقل دمای ۲۸ و حداکثر دمای ۳۷ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طی امروز و فردا (۷ و ۸ مرداد) اهواز با دمای ۴۹ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرمترین و زنجان با دمای۱۷ و ۱۶ و اردبیل با دمای ۱۷ و ۱۵ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان کشور هستند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز