خبرگزاری کار ایران

| 12:16   
کد خبر : ۱۳۸۱۶۳۶

ایستگاه‌های «مرهم زائر» جمعیت هلال احمر در هیات‌های مکتب‌الزهرا و ریحانه‌النبی برپا شد

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر از برپایی ایستگاه‌های «مرهم زائر» در هیات‌های مکتب‌الزهرا (س) و ریحانه‌النبی (س) تهران با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر استان همزمان با ایام عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع) خبر داد.

ایستگاه‌های «مرهم زائر» جمعیت هلال احمر در هیات‌های مکتب‌الزهرا و ریحانه‌النبی برپا شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر، وحید سلیمی با اشاره به اعلام عمومی فراخوان پویش «مرهم زائر» گفت: عموم مردم می‌توانند با جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات دارویی به زائرین مراسم اربعین حسینی (ع) همکاری کنند و داروهای سالم و مازاد بر مصرف خود را به شعب، خانه‌های هلال و پایگاه‌های این جمعیت در سراسر کشور تحویل دهند.

وی با بیان این که جمعیت هلال احمر همه‌ساله در مراسم اربعین حسینی (ع) خدمت به زائرین را سرلوحه وظایف خویش قرار می‌دهد، اظهار کرد: به همین منظور، سازمان داوطلبان در قالب طرح ملی «مرهم زائر» و برای تامین بخشی از اقلام دارویی مورد نیاز این مراسم جهانی و اجتماع انبوه، اعلام مشارکت عمومی‌کرده است.

رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر ادامه داد: با توجه به حضور پرشور و گسترده اقشار مختلف مردم در مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای حسینی (ع)، با هماهنگی سازمان داوطلبان با مسئولان و مداحان هیات‌های مکتب‌الزهرا (س) و ریحانه‌النبی (س)، ایستگاه‌های مرهم زائر برای جمع‌آوری داروهایی اهدایی مردم و خیرین و عزاداران، با همکاری داوطلبان جمعیت هلال احمر استان تهران در ورودی‌های این هیئات برپا شد و تا پایان ایام عزاداری دهه اول محرم به کار خود ادامه خواهند داد.

سلیمی یادآور شد: عموم هموطنان، خیرین و حامیان حقوقی در سراسر کشور نیز می‌توانند در راستای مسئولیت اجتماعی خویش و همچنین خدمت دارویی و درمانی به زائرین اربعین حسینی (ع)، داروهای اهدایی خود را با لحاظ نمودن شرایط خاص به تمام شعب شهرستانی، خانه‌های هلال و پایگاه‌های جمعیت هلال احمر تحویل دهند.

رئیس سازمان داوطلبان در پایان گفت: داروهای اهدایی پس از طی فرایند تفکیک، برای انتقال به کشور عراق و توزیع در مراکز درمانی تحت نظارت جمعیت هلال احمر ایران در اختیار مرکز پزشکی حج و زیارت این جمعیت قرار می‌گیرد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز