خبرگزاری کار ایران

| 15:43   
کد خبر : ۱۳۷۸۷۰۳
معاون شهردار تهران تاکید کرد:

فرصت طلایی شهرداری برای تامین منابع اجرای پروژه‌ها در سه‌ماهه دوم سال

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران در نشست معاونین مالی و اقتصاد شهری مناطق مناطق ۲۲گانه، ۶ ماه نخست امسال را فرصت طلایی جهت تامین منابع لازم جهت شروع پروژه‌های شهری دانست و گفت: سه ماه باقی مانده تابستان فرصتی طلایی است که با تلاش و پیگیری ویژه بتوانیم منابع لازم را برای به نتیجه رساندن زیرساخت‌های پروژه‌های شهری، تامین کنیم.

فرصت طلایی شهرداری برای تامین منابع اجرای پروژه‌ها در سه‌ماهه دوم سال

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی معاونت مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران، لطف‌الله فروزنده دراین نشست که با حضور مدیران حوزه معاونت، معاونین مالی و اقتصاد شهری، روسای املاک و مدیران مشارکت‌های مناطق ۲۲ گانه برگزار شد، گفت: در سنوات گذشته روال به این صورت بود که حدود ۲۵ الی ۳۰ درصد از تحقق درآمد در شش ماهه نخست سال اتفاق می‌افتاد، اما تصمیم داریم که این روال را تغییر دهیم؛ چراکه شش ماهه نخست سال، بهترین فرصت برای انعقاد قراردادها و تامین پیش‌پرداخت‌ها است و اگر بتوانیم نقدینگی را در این مدت افزایش دهیم، پروژه‌های بسیاری را پیش خواهیم برد.

پیگیری مطالبات شهرداری تهران از نهادها

معاون شهردار تهران همچنین به موضوع مطالبات شهرداری از نهادها پرداخت و تصریح کرد: علت این که دولت و دستگاه‌های اجرایی قادر به پرداخت مطالبات شهرداری تهران نیستند، این است که ردیف اعتباری ندارند و این نیازمند مستندات کافی و مستدل از میزان بدهی واقعی به شهرداری است؛ لذا تمامی مناطق بایستی ظرف مدت کوتاهی، تمام مطالباتی که از نهادها دارند را به طلب‌های قطعی و غیر قطعی و حائز اهمیت، تقسیم کنند و آمار آن را در اختیار سازمان املاک و مستغلات شهرداری تهران قرار دهند. 

معاون مالی و اقتصاد شهری شهرداری تهران ادامه داد: کسب درآمدهای آتی شهر در حوزه جذب سرمایه‌گذار و فرصت‌های سرمایه‌گذاری از سیاست‌های مهم این معاونت است که در این خصوص ظرفیت‌های مناطق را برای اجرای پروژه‌های خرد و ریزدانه احصا کردیم و این پروژه‌ها را تا مرحله فراخوان و انعقاد قرارداد، پیگیری خواهیم کرد.

لزوم پیگیری ثبت دقیق و به‌موقع هزینه‌ها

فروزنده در ادامه بر لزوم تلاش ویژه معاونین مالی مناطق شهرداری تهران در خصوص ثبت هزینه‌ها تاکید و تصریح کرد: سال گذشته حدود ۹۷ درصد از هزینه‌ها ثبت شد، که رکورد بی‌سابقه‌ای بود، اما مشکل موجود در این میان، ترافیک بالای کاری در اواخر سال است و برای این که در سال جاری دچار این مشکل نشویم، نسبت به ثبت دقیق هزینه‌ها در ماه‌های پیش رو تا انتهای سال، اقدام شود.

وی با اشاره به تخفیفات جدیدی که شورای اسلامی شهر تهران برای ساخت‌وساز در بافت فرسوده در نظر گرفته است، گفت: نیازمند طرحی هستیم که موجب تشویق و ترغیب انبوه‌سازان جهت خرید زمین‌های ریزدانه و تجمیع آنها و نوسازی بافت فرسوده شود. هرچقدر بتوانیم برای بافت فرسوده تسهیلات قائل شویم که نوسازی اتفاق بیفتد، در گام بعدی، درآمد نیز ایجاد خواهد شد.

گفتنی است، در این نشست گزارش عملکرد درآمد نقد، غیرنقد و پروژه‌های مشارکتی مناطق بررسی و میزان تحقق تعهدات مناطق مورد رصد و پیگیری قرار گرفت و سپس در کمیسیون‌هایی مجزا، چالش‌های موجود در مسیر تحقق تعهدات مناطق در موضوعات درآمدی و پروژه‌های مشارکتی بحث و بررسی شد. 

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز