خبرگزاری کار ایران

| 06:23   
کد خبر : ۱۳۷۶۶۷۱

پایش توانمندی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی برای اولین‌بار

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و بانوان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به بهره‌مندی ۲۷۶ هزار بانوی سرپرست خانوار از خدمات بهزیستی از آغاز طرح پایش وضعیت توانمندی خانوارهای تحت پوشش خبر داد.

پایش توانمندی زنان سرپرست خانوار تحت پوشش بهزیستی برای اولین‌بار

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل، «نرجس خاتون اسعدی» مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و بانوان سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آغاز طرح پایش وضعیت توانمندی خانوارهای تحت پوشش، گفت: این پایش براساس پرسشنامه استاندارد، وضعیت توانمندی هر خانوار را در ابعاد روانی، اجتماعی و اقتصادی مشخص و نتایج آن مبنای برنامه‌ریزی‌ها و مداخلات تخصصی خواهد بود.

مدیرکل دفتر توانمندسازی خانواده و بانوان سازمان بهزیستی کشور، تصریح کرد: با استفاده از نتایج پایش وضعیت توانمندی خانوارهای تحت پوشش توفیق دولت و بخش غیردولتی در تحقق اهداف مقوله رفاه اجتماعی کشور مضاعف و مسیر برای توانمندسازی و خروج از چرخه حمایتی هموارتر می‌شود.

به گفته این مقام مسئول، یافته‌های این پرسشنامه بستر و زیربنای لازم را برای نظام سطح‌بندی خدمات فراهم می‌کند و از نظر راهبردی سیاست‌گذاران  می‌توانند خدمات را بهنگام، مناسب و باکیفیت بر محور عدالت به ذی‌نفعان عرضه کنند.

اسعدی در پایان به بهره‌مندی ۲۷۶ هزار بانوی سرپرست خانوار از خدمات بهزیستی اشاره کرد و یادآور شد: پرداخت مستمری ماهانه براساس بعد خانوار، پرداخت کمک‌هزینه تحصیلی به دانش‌آموزان و دانشجویان، بهره‌مندی از ودیعه مسکن، پرداخت کمک هزینه کار و اشتغال، معافیت سربازی برای یک فرزند ذکور، پرداخت کمک‌هزینه درمان و سلامت، پرداخت کمک هزینه تغذیه، بهره‌مندی از برنامه‌های فرهنگی در راستای اوقات فراغت، آموزش مهارت‌های فردی و اجتماعی، مداخلات مددکاری، بهره‌مندی از بیمه اجتماعی شهری و روستایی و تامین لوازم ضروری زندگی از جمله خدمات بهزیستی به بانوان سرپرست خانوار تحت پوشش است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز