خبرگزاری کار ایران

| 19:38   
کد خبر : ۱۳۷۳۵۸۸

سرفصل دروس ۹ رشته مقطع جدید در دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران طراحی شد

رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران از طراحی دو رشته جدید در مقطع کارشناسی، سه رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد و چهار رشته جدید در مقطع دکتری در این دانشکده خبر داد و گفت: این رشته‌ها برای اولین بار در کشور در دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران راه‌اندازی شد.

سرفصل دروس ۹ رشته مقطع جدید در دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران طراحی شد

به گزارش ایلنا از روابط عمومی دانشگاه تهران، «هاشم آقازاده»، رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با اعلام این خبر گفت: سرفصل‌های دو رشته جدید «مدیریت تجارت» و «مالیات» برای اولین بار توسط دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران طراحی شد و اولین دوره پذیرش دانشجو در این رشته‌ها صورت خواهد گرفت. 

وی افزود: در مقطع کارشناسی سه رشته گمرک، بانک و بیمه از مهر ماه ۱۴۰۱ پذیرش دانشجو داشته‌ایم و در مهر ماه ۱۴۰۲ گروه دوم دانشجویان در این سه رشته پذیرش خواهند شد. 

رئیس دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران با بیان اینکه سرفصل‌های سه رشته بانکداری، بیمه و مالیات در مقطع کارشناسی ارشد برای اولین بار در کشور توسط این دانشکده طراحی شده است، افزود: همه این سرفصل‌ها در دانشگاه تهران تصویب شده است. 

آقازاده افزود: سرفصل‌های سه رشته بازرگانی داخلی، بازرگانی بین‌الملل و بازرگانی الکترونیکی در مقطع کارشناسی ارشد نیز به صورت اساسی بازنگری شده و نسبت به پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد رشته‌های بازنگری‌شده با عناوین تجارت داخلی، تجارت بین‌الملل و تجارت الکترونیکی اقدام می‌شود. 

وی از پذیرش دانشجوی دکتری در رشته اقتصاد بیمه به صورت پذیرش استعداد درخشان در دانشکده تجارت و مالیه خبر داد و اعلام کرد: سرفصل‌های مقطع دکتری چهار رشته مالیات، بیمه، بانکداری و تجارت برای اولین بار توسط دانشکده تجارت و مالیه انجام شده و پس از تصویب، اولین دوره پذیرش دانشجو در این رشته‌ها از مهر ماه ۱۴۰۳ انجام خواهد شد. 

استاد دانشکدگان مدیریت دانشگاه تهران خاطرنشان کرد: تمام رشته‌های دانشکده تجارت و مالیه دانشگاه تهران در تعامل کامل با ارکان، نهادها، فعالان بازار و صنعت و به صورت کاملاً کاربردی طراحی شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز