خبرگزاری کار ایران

| 14:00   
کد خبر : ۱۳۷۲۸۹۸

ارتباط دانشجویان هنر دانشگاه آزاد با بنیاد رودکی تسهیل می‌شود

تفاهم‌نامه همکاری میان بنیاد فرهنگی هنری رودکی با دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی با هدف تسهیل ارتباط دانشجویان با این بنیاد و تولید آثار فاخر هنری امضا شد.

ارتباط دانشجویان هنر دانشگاه آزاد با بنیاد رودکی تسهیل می‌شود

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی و امور بین‌الملل بنیاد فرهنگی هنری رودکی، آیین امضای تفاهم‌نامه همکاری این بنیاد با دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی در تالار وحدت برگزار شد.

این تفاهم‌نامه با هدف تعامل و همکاری طرفین در انجام پژوهش‌های بنیادین، راهبردی و کاربردی هنر و راه‌اندازی زیست بوم نوآوری و فناوری‌های نرم هنری و صنایع خلاق به امضای مهدی سالم مدیرعامل بنیاد رودکی و محمدرضا شریف‌زاده رئیس دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی رسید.

اجرای طرح اشتراک تجربه دانشگاهی هنر در بنیاد رودکی با بهره‌مندی از ظرفیت‌های موجود از دیگر مفاد این تفاهم‌نامه است.

مهدی سالم، مدیرعامل بنیاد رودکی در این آیین با اشاره به موضوع آرشیو ملی هنر اظهار داشت: در اساس‌نامه بنیاد رودکی تکلیف مهمی در حوزه آرشیو هنر داریم. مسئله‌ای که طی این سال‌ها بخشی از اقدامات آن انجام شده و بعد از این نیز ادامه دارد. یکی از مولفه‌های مهم در این زمینه اصالت سنجی هنری است که این تفاهم‌نامه می‌تواند در این راستا راهگشا باشد.

وی افزود: در حال حاضر نیز موضوع مستندسازی و تولید کتابچه‌های مکتوب اجراهای ارکسترهای بنیاد را در دستور کار داریم که به مرور به گنجینه آرشیو بنیاد رودکی افزوده می‌شود.

سالم بیان کرد: یکی از مزیت‌های جدی این تفاهم‌نامه در کمک به ورود ۳۰ هزار دانشجوی هنر به بدنه اصلی فرهنگ و هنر است.

مدیرعامل بنیاد رودکی اظهارداشت: این تفاهم‌نامه با بسترسازی کمک می‌کند تا دانشجویان ضمن تحصیل بتوانند ارتباط‌های خوبی با این بنیاد داشته باشند.

در ادامه، میرعلیرضا دریابکی، عضو هیئت علمی و مسئول راه‌اندازی دانشکده هنرهای اجرایی معاصر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی بیان کرد: یکی از موارد مهم این تفاهم‌نامه طراحی و آفرینش یک زیست بوم فرهنگ و هنر است و با توجه به ظرفیت‌های تولیدی دانشگاهی در حوزه هنر تصمیم بر همکاری و تعامل با بنیاد فرهنگی رودکی گرفته شد، یکی از محورهای کلیدی همکاری، مشارکت بر تولید و اجرای نمایش‌های ایرانی، صحنه‌ای و محیطی است. همچنین برگزاری جشنواره‌های مختلف دانش‌ بنیان هنری تخصصی نیز یکی از اتفاقات مهم بعد از این تفاهم‌نامه به شمار می‌رود.

دریابکی افزود: بنیاد رودکی به واسطه زیرساخت‌هایش می‌تواند دبیرخانه‌ای در حوزه اصالت‌سنجی هنری تشکیل دهد.

محمدرضا شریف‌زاده عضو، هیئت علمی و رئیس دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی نیز در این مراسم بر اهمیت عقد این تفاهم‌نامه و به خصوص ضرورت موضوع اصالت‌سنجی هنری تاکید کرد.

شریف‌زاده ابراز امیدواری کرد که این تفاهم‌نامه بتواند گام موثری در حضور دانشجویان در فعالیت‌های فرهنگی و هنری بردارد.

گفتنی است، همکاری در راه‌اندازی طرح آمایش سرزمین هنرهای اسلامی - ایرانی، همکاری در تولید آثار فاخر هنری و فرآیند خلق اثر هنری با عنوان هنر متعهد، برگزاری جشنواره‌های مختلف هنری پژوهشی و دانش بنیان تخصصی، راه‌اندازی مرکز مطالعات تخصصی هنر همراه با چاپ و نشر انواع کتاب و نشریات تخصصی دانشگاهی حوزه مطالعات هنرهای اجرایی معاصر، راه‌اندازی دبیرخانه مرکزی دائمی تئاتر «کوچ‌رو» برای تولید نمایش‌های موضوعی در راستای توسعه هنرهای معاصر و هنرهای اجرایی، ترویج رویدادهای آیینی سنتی اسلامی - ایرانی و راه‌اندازی دبیرخانه اصالت‌سنجی آثار هنری و فنون هنری از دیگر محورهای تفاهم‌نامه بنیاد فرهنگی هنری رودکی با دانشکده هنر دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران مرکزی است.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز