خبرگزاری کار ایران

| 06:30   
کد خبر : ۱۳۶۹۷۸۹
عضو شورای شهر تهران:

دفن صفر زباله باید به گفتمان مشترک در حوزه پسماند تبدیل شود

نایب‌رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین به منظور تسریع جمع‌آوری پسماند تاکید کرد و گفت: دفن صفر زباله باید به گفتمان مشترک در حوزه پسماند تبدیل شود.

دفن صفر زباله باید به گفتمان مشترک در حوزه پسماند تبدیل شود

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی شورای اسلامی شهر تهران، هفتاد و هفتمین جلسه کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورای اسلامی شهر تهران با حضور اعضای این کمیسیون در سازمان مدیریت پسماند شهر تهران برگزار شد.

در این نشست، مهدی بابایی، نایب‌رئیس کمیسیون سلامت، محیط‌زیست و خدمات شهری شورا بر ضرورت استفاده از فناوری‌های نوین به منظور تسریع جمع‌آوری پسماند تاکید کرد و گفت: یکی از اقدامات ناپسند مدیریت قبلی سازمان مدیریت پسماند، توقف فعالیت اپلیکیشن‌های فعال حوزه جمع‌آوری پسماند بود. 

بابایی با طرح این پرسش که آیا شیوه نظارت امروز نیز باید مانند شیوه نظارت سنتی ۳۰ سال گذشته باشد، عنوان کرد: نظارت بر عملکرد پیمانکاران باید به شکلی هوشمند انجام شود. همچنین در موضوع تفکیک زباله از مبدأ، تا کنون توفیقات زیادی حاصل نشده و نتایج آن قابل قبول نبوده است.

وی با بیان این که انتظار این است که در قالب پروژه‌های هوشمندسازی، تفکیک زباله به صورت شایسته‌ای انجام شود، گفت: در صورت استفاده از تکنولوژی و هوشمندسازی در جمع‌آوری زباله، شاهد تحول جدی در این حوزه خواهیم بود.

بابایی در ادامه تاکید کرد: رویکرد برنامه‌ریزی پروژه‌های جدید باید بر پایه حفظ و ارتقای محیط‌زیست باشد و هر چقدر فرآیند بازیافت را تسریع کنیم، اقدام مهمی برای حفظ محیط‌زیست انجام داده‌ایم. باید توجه داشت که هر کجا در حوزه توسعه پایدار محیط‌زیست در کشور ما و در سایر دنیا غفلت کرده‌اند، تبعات آن را دیده‌ایم و دیده‌اند. 

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان این که امروز شاهد تغییر اقلیم هستیم و این امر نشان‌دهنده آن است که به نحوی شایسته با محیط زیست رفتار نکرده‌ایم، گفت: ایده‌آل حوزه پسماند، دفن صفر زباله است و باید این موضوع را به عنوان گفتمان مشترک فعالین حوزه پسماند گسترش دهیم.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز