خبرگزاری کار ایران

| 19:03   
کد خبر : ۱۳۶۳۹۹۵
سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری:

گلوگاه‌های سیلابی پایتخت رفع خطر می‌شود/ برنامه‌ریزی برای احداث بیش از ۱۰ کیلومتر شبکه آب‌های سطحی در تهران

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران گفت: در حوزه آب‌های سطحی هدف‌گذاری کرده‌ایم که بالغ بر ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی آب‌های سطحی را احداث کنیم. همچنین دو نقطه گلوگاهی سیلابی در پایتخت داریم که باید آن دو نقطه را رفع خطر کنیم.

گلوگاه‌های سیلابی پایتخت رفع خطر می‌شود/ برنامه‌ریزی برای احداث بیش از ۱۰ کیلومتر شبکه آب‌های سطحی در تهران

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، عباس شعبانی، معاون فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این که قطعه اول بزرگراه شهید بروجردی به طول ۳.۷ کیلومتر امسال به بهره‌برداری می‌رسد، اظهار کرد: همه تلاشمان بر این است که ۱۷ تقاطع بزرگراهی را اصلاح و بالغ بر ۱۱۰ کیلومتر راه مردم را کوتاه‌تر کنیم. با این اقدام در مصرف سوخت و وقت مردم صرفه‌جویی می‌شود.

سرپرست معاونت فنی و عمرانی شهرداری تهران با بیان این که در حوزه آسفالت باید ۱.۵ میلیون تن در معابر تهران آسفالت‌ریزی کنیم، گفت: بالغ بر ۵۰ پروژه نیمه‌کاره در سطح مناطق داریم که در مقیاس منطقه‌ای باید به اتمام برسانیم و تحویل شهروندان بدهیم.

شعبانی در ادامه یادآور شد: در حوزه آب‌های سطحی هدف گذاری کرده‌ایم که بالغ بر ۱۰ کیلومتر شبکه اصلی آب‌ها سطحی را احداث کنیم. همچنین دو نقطه گلوگاهی سیلابی داریم که باید آن دو نقطه را رفع خطر کنیم.

وی با بیان این که در نظر داریم که در سال جاری چند پلازای شهری را اجرا کنیم، خاطرنشان کرد: در حوزه بزرگراهی سه پروژه مهم داریم؛ پروژه‌های شهید بروجردی، ادامه بزرگرزاه یادگار امام(ره) و آزادراه شهید شوشتری نام این سه پروژه است که این‌ها از پروژه‌های اصلی ما هستند. همه تلاشمان بر این است که اگر رفع معارض املاک قطعه اول پروژه بزرگراه شهید شوشتری انجام شود، این پروژه را هم در انتهای امسال تقدیم مردم کنیم.

به گفته شعبانی، برای این سه پروژه تقریبا بیش از ۳ هزار میلیارد اعتبار در نظر گرفته شده است.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز