خبرگزاری کار ایران

| 21:32   
کد خبر : ۱۳۴۴۷۹۷
جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت اعلام کرد:

دستگیری عامل سرقت مسلحانه بانک محله توانیر تهران/ متهم طی ۲۴ ساعت در نقطه صفر مرزی به دام افتاد

جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت از دستگیری سارق سرقت مسلحانه‌ از یکی از شعبات بانکی در منطقه شمال تهران خبر داد و گفت: متهم ۲۴ ساعت پس از ارتکاب سرقت مسلحانه و در نقطه صفر مرزی کشور در شهرستان پیرانشهر در استان آذربایجان غربی دستگیر شد.

دستگیری عامل سرقت مسلحانه بانک محله توانیر تهران/ متهم طی ۲۴ ساعت در نقطه صفر مرزی به دام افتاد

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه سعدالله گزافی در تشریح جزئیات این خبر گفت: روز چهارشنبه نهم فروردین‌ماه ۱۴۰۲، با وقوع سرقت مسلحانه از یکی از شعبات بانکی در محله توانیر تهران، مأموران کلانتری ۱۲۵ یوسف‌آباد به محل مراجعه کردند و در بررسی‌های اولیه مشخص شد فردی مسلح، ضمن ورود به داخل بانک با تهدید سلاح کمری از نوع بادی اقدام به شلیک چند تیر و تخریب تعدادی از شیشه‌های داخل بانک کرده و نهایتا با سرقت مقادیری وجه نقد (بالغ بر ۵۰ میلیون ریال) داخل یکی از گیشه‌های بانکی از محل متواری شده است. 

وی افزود: با اطلاع خبر سرقت مسلحانه به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ، کارآگاهان این پایگاه در محل حاضر و به تحقیقات از کارمند بانک و همچنین بررسی دوربین‌های مداربسته داخل بانک پرداختند.

جانشین رئیس پلیس آگاهی تهران بزرگ ادامه داد: کارمند بانک در اظهاراتش به کارآگاهان گفت که چند روز پیش بود که آگهی فروش دو سکه طلای تمام بهار آزادی را در یکی از پلتفرم‌های خرید و فروش کالا منتشر کرده بودم، شخصی با من تماس گرفت و مدعی شد که قصد خرید سکه‌ها را دارد و من نیز برای فروش سکه‌ها، آدرس محل کار خود را به او دادم. حدود ساعت ۱۲ بود که مردی حدودا 45 ساله  و در حالی که یک کلاه بر سر گذاشته بود به بانک آمد و با مراجعه به گیشه‌ای که من در آن کار می‌کردم، خود را خریدار سکه‌ها معرفی کرد. چهره این شخص به گونه‌ای بود که مرا از فروش سکه‌ها منصرف کرد، اما زمانی که به او گفتم قصد فروش سکه‌هایم را ندارم، ناگهان او اسلحه کمری را از زیر لباسش خارج کرد و ضمن شلیک چند گلوله در داخل بانک و تخریب تعدادی از شیشه‌ها، مقادیری از وجود نقد داخل گیشه را با تهدید اسلحه سرقت کرد و با یک دستگاه موتورسیکلت، به سرعت از محل متواری شد. 

گزافی در خصوص اقدامات پلیسی کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی در جهت شناسایی متهم گفت: کارآگاهان با بررسی دقیق تصاویر دوربین‌های مداربسته و دیگر اقدامات پلیسی موفق به شناسایی یکی از مجرمان سابقه‌دار در زمینه ارتکاب جرایم مختلف شدند که پیش از این نیز در چندین فقره پرونده سرقت دستگیر و روانه زندان شده بود. با شناسایی مخفیگاه متهم در منطقه «خاک سفید» در شرق تهران، کارآگاهان ضمن هماهنگی با سرپرست دادسرای ویژه سرقت (دادسرای 34 تهرا) به مخفیگاه متهم رفتند. در بازرسی از مخفیگاه متهم، کلاه مورد استفاده در سرقت کشف و مشخص شد که متهم پس از ارتکاب سرقت از این محل نیز متواری شده است. 

وی با اشاره به این که متهم پس از متواری شدن از مخفیگاهش قصد خروج از کشور را داشته است، افزود: با ادامه اقدامات پلیسی، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که متهم قصد دارد تا از طریق یکی از مرزهای زمینی کشور در شهرستان پیرانشهر استان آذربایجان غربی، به صورت غیرمجاز از کشور خارج شود که بلافاصله هماهنگی‌های لازم  با پلیس آگاهی پیرانشهر انجام شد. نهایتا متهم در کمتر از ۲۴ ساعت از زمان وقوع سرقت در تهران، در روز پنجشنبه دهم فروردین ماه ۱۴۰۲، در نقطه صفر مرزی و تنها چند ده متر مانده تا خروج از کشور دستگیر شد.

جانشین رئیس پلیس آگاهی پایتخت در پایان گفت: متهم پس دستگیری و انتقال به تهران، در اختیار پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفته است و تحقیقات تکمیلی و همچنین کشف سایر جرایم احتمالی وی کماکان ادامه دارد.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز