خبرگزاری کار ایران

| 04:07   
کد خبر : ۱۳۴۴۱۵۹

تعیین تکلیف معاینات حجاج تا پایان فروردین‌ماه

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: تا پایان فروردین‌ماه، معاینات پیش از اعزام زائران حج، تعیین تکلیف می‌شود.

تعیین تکلیف معاینات حجاج تا پایان فروردین‌ماه

به گزارش ایلنا، پیرحسین کولیوند در نشست ستاد خدمات نوروزی ۱۴۰۲ گفت: هلال احمر در تلاش است تا در تمام کشور، فضایی ایمن را ایجاد کند تا مردم سفرهای امنی را تجربه کنند.

کولیوند خاطرنشان کرد: ویژگی عملیات نوروز امسال، انجام معاینات حجاج است که بر اساس آمار، تاکنون معاینات پیش از اعزام برای ۱۳ هزار و ۵۱۹ زائر، توسط پزشکان مرکز پزشکی حج و زیارت هلاا انجام شده‌است.

رئیس جمعیت هلال احمر افزود: تا پایان فروردین معاینه پیش از اعزام زائران تعیین تکلیف می‌شود. معاونان و مدیران بهداشت و نمایندگان مرکز پزشکی در حفظ حرمت و کرامت و عزت زائران تاکید کنند و دقت کافی در انجام معاینات داشته باشند.

کولیوند خاطرنشان کرد: باز بودن مراکز درمانی و مراکز توانبخشی هلال احمر در نوروز اقدام جدید هلال احمر بود. برخی از داروخانه‌های هلال احمر که داروهای خاص را به فروش می رسانند حتی به صورت ۲۴ ساعته دایر بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر توضیح داد: مراکز توانبخشی جمعیت هلال احمر نیز در ایام نوروز مشغول فعالیت خود بودند و این مسئله مایه آرامش مردمی‌بود که نیازمند دریافت خدمات توانبخشی بودند.

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه از اقدامات انجام شده در بحث تغییرات اقلیمی  و راه اندازی پویش بهرفت قدردانی کرد و گفت: اجرای پویش بهرفت باعث می‌شود که تعداد مصدومان حوادث کاهش پیدا کند.

کولیوند ضمن قدردانی از برپایی خیمه‌های نماز گفت: آموزش‌های امدادی، آموزش سبک زندگی، راه اندازی فضای دوستدار کودک و ایجاد استراحتگاه از جمله اقدامات موثر سازمان جوانان جمعیت هلال احمر در ایام نوروز است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه گفت: تحولات خوبی از جنس تحولات انقلاب در جمعیت هلال احمر شروع شده و در حال انجام است. در همین راستا محیط های شاد و مرفه در راستای کمک به نیازمندان و ارتقاء امید در کشور ایجاد شده است.

کولیوند گفت: نیروهای امدادی هلال احمر در شب های قدر در محل هایی که مراسم برگزار می‌شود برای امداد رسانی به مردم حضور پیدا خواهند کرد. مدیران عامل استانی از هم اکنون آمادگی لازم برای خدمت رسانی در روز قدس و عید فطر را داشته باشند. 

کولیوند در ادامه داد: امسال، سال تجهیز نوسازی و تکمیل ذخایر جمعیت هلال احمر است، پایان خردادماه ۳۰۰ دستگاه آمبولانس تحویل هلال احمر داده می‌شود و قرارداد خرید هزار دستگاه خودروی امداد و نجات نیز تا پایان تابستان منعقد خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به شروع موج دوم مسافرت های نوروزی مردم از امروز، تمامی مدیران باید اقدامات لازم را برای امدادرسانی به موقع و سریع به مسافران نوروزی انجام دهند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز