کد خبر: 1342002 A

بهسازی ۱۲۰ مدرسه کم برخوردار سیستان و بلوچستان توسط گروه‌های مردمی و جهادی

گروه‌های مردمی و جهادی در قالب طرح شهید عجمیان ۱۲۰ مدرسه کم برخوردار در سطح استان سیستان و بلوچستان را بهسازی می‌کنند.

بهسازی ۱۲۰  مدرسه کم برخوردار سیستان و بلوچستان توسط گروه‌های مردمی و جهادی

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، طرح شهید سید روح الله عجمیان به منظور بهسازی و شاداب‌سازی مدارس مناطق کم برخوردار با مشارکت سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس، قرارگاه جهادی عدالت تربیتی، سازمان بسیج سازندگی، بنیاد علوی، بنیاد برکت، سازمان بسیج دانش آموزی، سازمان بسیج دانشجویی و گروه‌های جهادی انجام می‌شود. 

این طرح با اهداف ترویج و ارتقاء روحیه جهادی و ایجاد بستری مناسب جهت آشنایی و همکاری دانش آموزان با گروه‌های جهادی و استفاده از ظرفیت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و بهره وری از مهارت‌های کسب شده توسط دانش آموزان، طرح بهسازی و شاداب‌سازی مدارس مناطق کم برخوردار با عنوان طرح شهید سید روح الله عجمیان در تعطیلات نوروز و تابستان سال آینده در حال اجراست. 

اجرای این طرح در قالب گروه‌های جهادی جهت تسریع در ارائه خدمات به دور از موانع اداری در دستور کار قرار دارد و حضور گروه‌های مردمی اعم از خیرین و دانش آموزان بسیار ارزشمند است. 

عیدانه گروه‌های جهادی با نام شهید عجمیان برای دانش آموزان ۳۰ مدرسه کم برخوردار در ۶ منطقه سیستان در حال اجرا است مردمی‌سازی بعد دیگر این طرح است و حضور اقشار مختلف مردم تجلی مردمی‌سازی در امر مهم مدرسه‌سازی خواهد بود. 

شایان ذکر است، ۱۵ گروه جهادی شناسایی شده در استان سیستان و بلوچستان با حضور جهادی خود در ۱۲۰ مدرسه در ۳۴ منطقه آموزش و پرورش استان در این طرح مشارکت دارند. 

تفاهم نامه همکاری مشترک در زمینه بهسازی و شاداب‌سازی مدارس مناطق کم برخوردار طرح شهید سید روح‌الله عجمیان بین اداره کل نوسازی توسعه و تجهیز مدارس استان، قرارگاه جهادی عدالت تربیتی استان و اداره کل آموزش و پرورش استان سیستان و بلوچستان منعقد شده است که بر اساس این تفاهم نامه، همکاری متقابل به منظور استفاده از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های اجرایی، مدیریتی و تخصصی طرفین در زمینه تحقق اهداف و برنامه‌های مرتبط با بهسازی، تجهیزات کلاسی، آزمایشگاهی و هنرستانی مدارس واقع در مرکز و شهرستانها و اجرای اقدامات مرتبط با شاداب‌سازی مدارس با به کارگیری ظرفیت هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش و گروه‌های جهادی و فعال در استان به منظور تحقق شعار مردمی‌سازی دولت، کاهش هزینه‌ها، کاهش ضایعات و استفاده بهینه از تمامی ظرفیت‌های موجود به امضا رسیده است.

انتهای پیام/
سیستان بلوچستان #آموزش_و_پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر