کد خبر: 1341953 A

در گفت‌وگو با ایلنا اعلام شد:

اجرای ۵۶۰ مورد عملیات امدادی و خدمات در طرح نوروزی هلال احمر/۳ استان در صدر خدمت‌رسانی‌ها

سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۲ گفت: بیشترین عملیات و خدمات در استان‌های خوزستان با ٦٨ مورد، مازندران با ٦٣ مورد، اصفهان با ٥٦ مورد از سوی سازمان امداد و نجات هلال احمر انجام شده است.

اجرای ۵۶۰ مورد عملیات امدادی و خدمات در طرح نوروزی هلال احمر/۳ استان در صدر خدمت‌رسانی‌ها

«وحید سلیمی» سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال احمر در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره خدمات ارائه شده به شهروندان در قالب طرح ملی امداد و نجات نوروزی، از ۲۴ تا ۲۷ اسفند ماه ۱۴۰۱، گفت: بالغ بر 69 هزار نیروی جوان، داوطلب و امدادگر در قالب این طرح برای ارائه خدمات امداد و نجات و همچنین خدمات راهنمای مسافران در مبادی ورودی شهرها ساماندهی شده‌اند.

وی ادامه داد: از ابتدای اجرای این طرح تاکنون ۵۶۰ مورد عملیات و خدمات انجام شده است که ۳۱۵ مورد از این عملیات‌ها جاده‌ای، ۱۴ مورد عملیات جوی، ۱۴ مورد عملیات نجات در کوهستان و شش مورد مربوط به امدادرسانی در محیط‌های آبی بوده است.  

سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال احمر تصریح کرد: بیشترین عملیات و خدمات در استان‌های خوزستان با ٦٨ مورد، مازندران با ٦٣ مورد، اصفهان با ٥٦ مورد از سوی سازمان امداد و نجات هلال احمر انجام شده است.

سلیمی خاطرنشان کرد: تعداد 24 هزار نفر از ایستگاه‌های سلامت حوزه سازمان جوانان هلال احمر بازدید کرده و از برنامه‌های مختلف این ایستگاه‌ها از جمله غرفه‌های دوستدار کودک، راهنمای مسافران و راه‌اندازی پویشی در راستای بهبود عملکرد رفتارهای ترافیکی، توزیع اقلام فرهنگی و زیست محیطی و خیمه‌های نماز بهره‌مند شده‌اند.

وی ادامه داد: در حوزه پویش هلال رحمت با هدف تامین بسته‌های غذایی برای نیازمندان در شب عید و ماه مبارک رمضان تاکنون 8هزار و 870 بسته معیشتی تهیه شده و در مناطق کم‌برخوردار روستایی و حاشیه‌نشین توزیع شده است.

وی تاکید کرد: هموطنان توجه داشته باشند چنانچه دچار حادثه‌ای شدند با شماره ثابت 112 ندای امداد جمعیت هلال احمر تماس گرفته تا خدمات امدادرسانی به آن‌ها ارائه شوند. همچنین برای شرکت در پویش هلال رحمت می‌توانند با کد دستوری  112* تماس گرفته و در تامین بسته‌‌های معیشتی کمک کنند.

سخنگوی طرح‌های نوروزی هلال احمر همچنین گفت: کل آسیب‌دیدگان نیازمند به خدمات امداد و نجات طی این مدت ٩٣٠١ نفر بوده‌اند و از این تعداد و در قالب طرح امداد و نجات نوروزی به ۵۵۸ نفر از آسیب‌دیدگان امدادرسانی انجام شد و از این تعداد برای ۱۶۴ نفر از افراد نجات‌یافته اسکان اضطرای مهیا شد. همچنین ۲۲۰ نفر به مراکز درمانی منتقل شدند و البته ۲۳۵۳ نفر نیز در محل از سوی امدادرسانان تحت درمان قرار گرفتند. در عین حال ۲۶ نفر از آسیب‌دیدگان نیز به مناطق امن منتقل شدند.

سلیمی با بیان اینکه طی این مدت ۵۷ مورد عملیات نجات فنی از سوی امدادرسانان انجام شده است، گفت: همچنین رهاسازی ۶۸ نفر از مصدومین سوانح جاده‌ای نیز انجام شده است.همچنین تاکنون تست قند و فشارخون برای ٣٠٨٥ نفر انجام شده است.

انتهای پیام/
وحید سلیمی سخنگوی طرح ملی امداد و نجات نوروزی ۱۴۰۲
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر