کد خبر: 1340295 A

وزیر علوم:

دانشگاه باید به عنوان واحد تحقیق و توسعه صنایع عمل کند

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در بازدید از پایلوت پلنت صنایع غذایی دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: دانشگاه باید به عنوان واحد تحقیق و توسعه صنایع مختلف عمل کرده و در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات آن‌ها اقدام کند.

دانشگاه باید به عنوان واحد تحقیق و توسعه صنایع عمل کند

به گزارش ایلنا به نقل از دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان، محمدعلی زلفی‌گل در بازدید از شرکت‌های دانش بنیان و واحدهای فناور دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان گفت: با توجه به شعار سال «تولید دانش بنیان و اشتغال آفرین» دانشگاه‌ها می‌بایست به عنوان خاستگاه تولید علم، نقش آفرینی ویژه‌ای در تحقق این شعار داشته باشند. 

وی افزود: پیشرفت کشور در گرو توجه و نگاه ویژه به مبحث دانش بنیان شدن حوزه‌های مختلف است. 

وزیر علوم استفاده شرکت‌های دانش‌بنیان و واحدهای فناور فعال در دانشگاه از صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری و بهره‌مندی از حمایت‌های این صندوق تأکید کرد. 

گفتنی است؛ در دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان ۱۰ شرکت دانش بنیان و ۵۲ هسته و واحد فناور مشغول به فعالیت هستند. 

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری همچنین از پروژه‌های عمرانی، امکانات آموزشی پژوهشی و تحقیقاتی این دانشگاه نیز بازدید کرد. 

وی در بازدید از پایلوت پلنت صنایع غذایی دانشگاه گفت: دانشگاه باید به عنوان واحد تحقیق و توسعه صنایع مختلف عمل کرده و در جهت رفع چالش‌ها و مشکلات آن‌ها اقدام کنند. 

زلفی‌گل افزود: دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان با داشتن ظرفیت علمی بالایی که دارد توانسته است نیروهای انسانی توانمند و متخصص زیادی را به جامعه تقدیم کند. وزیر علوم در بازدید از پروژه در حال ساخت آزمایشگاه تحقیقات هسته‌ای دانشگاه گفت: تلاش خواهیم کرد با تخصیص اعتبارات لازم در جهت تکمیل این پروژه و پایلوت پلنت صنایع غذایی اقدام کنیم.

انتهای پیام/
#وزیر_علوم_تحقیقات_و_فناوری #دانش_بنیان #گرگان
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر