کد خبر: 1340118 A

معاون آموزش متوسطه در گفت‌وگو با ایلنا:

۲۰ هزار نفر را در آزمون دبیری استخدام خواهیم کرد

معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از دریافت مجوز استخدام بالغ بر ۲۰ هزار نفر در آزمون دبیری خبر داد و گفت: افراد تا ۴۰ سال با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این آزمون شرکت خواهند کرد.

۲۰ هزار نفر را در آزمون دبیری استخدام خواهیم کرد

«محمد مهدی کاظمی» معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد برگزاری آزمون استخدامی دبیری توضیح داد: در دوره متوسطه ما خلاء و کمبودهایی در بحث نیروی انسانی داریم و با پیگیری‌هایی که انجام شد، مجوز برگزاری آزمون استخدامی دبیری از سوی سازمان اداری استخدامی اخذ شده است و برنامه‌ریزی می‌کنیم تا زمینه آگهی و برگزاری آزمون فراهم شود تا در خرداد و تیر ۱۴۰۲ آزمون استخدام دبیر متوسطه اول، دوم و فنی و حرفه‌ای و هنرستان‌ها را برگزار کنیم. 

معاون آموزش متوسطه درمورد اینکه تنوع رشته‌های مورد پذیرش در این آزمون چگونه خواهد بود؟ بیان کرد: قطعا تنوع رشته خواهیم داشت. در دوره متوسطه اول و دوم تنوع دروس وجود دارد و به نوعی درس‌ها تخصصی می‌شوند و معلمان متخصص همان درس باید به آموزش بپردازند. بنابراین سعی می‌کنیم امکان شرکت همه رشته‌هایی که مرتبط با عناوین درسی متوسطه باشد و لطمه‌ای به ارائه آموزش نزند را در آزمون داشته باشیم. 

کاظمی تصریح کرد: به عنوان نمونه برای درس فیزیک باید ببینیم چه رشته‌هایی به غیر از کسانی که در رشته فیزیک خوانده‌اند، می‌توانند به تدریس این درس در مدارس و مقطع متوسطه بپردازند. برخی رشته‌های مهندسی شرایطی دارند که برای تدریس فیزیک مدرسه مناسب هستند و طبیعتا فردی با لیسانس ادبیات نمی‌تواند فیزیک درس بدهد. 

او افزود: در استخدام آموزگار دوره ابتدایی نگاه آموزش و پرورش به این صورت بود که تا جایی که امکان دارد تنوع رشته‌ای را در نظر بگیرند و ما نیز این تنوع را متناسب با دروس متوسطه در استخدام افراد متقاضی در برگزاری آزمون مدنظر خواهیم داشت. 

کاظمی در پاسخ به این سوال که چه تعداد دبیر برای دوره متوسطه در آزمون خردادماه جذب خواهند شد، بیان کرد: بالغ بر ۲۰ هزار نفر را در آزمون دبیری استخدام خواهیم کرد و مجوزی در این حدود دریافت کرده‌ایم. 

او در ادامه در مورد شرایط سنی و مقطع تحصیلی افرادی که می‌توانند در آزمون استخدامی دبیری آموزش و پرورش شرکت کنند، بیان کرد: شرایط سنی استخدام را سازمان اداری استخدامی تعیین می‌کند و برای ما هم شرایط مشابه سقف سنی که در آزمون استخدام آموزگاری اعلام شد، خواهد بود و افراد تا ۴۰ سال با مدرک کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این آزمون شرکت خواهند کرد. 

به گزارش ایلنا، آزمون استخدامی وزارت آموزش و پرورش برای جذب ۲۸ هزار معلم ابتدایی در روز جمعه ۸ اردیبهشت ماه برگزار خواهد شد. این آزمون با توجه به آمار شرکت کنندگان در مراکز استان‌ها برگزار می‌شود، البته ملاک تعیین حوزه امتحانی داوطلبان محل اقامت فعلی آن‌ها خواهد بود. 

کارت شرکت در آزمون استخدامی رشته شغل آموزگار ابتدایی و استثنایی از روز سه شنبه پنجم اردیبهشت ماه سال ۱۴۰۲ روی سایت این سازمان قرار می‌گیرد.

انتهای پیام/
#آزمون_استخدامی_آموزش_و_پرورش #محمدمهدی_کاظمی #دبیر
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر