کد خبر: 1339771 A

در همایش مدیریت سبز و نظام پیشنهادها صورت گرفت؛

تقدیر از برگزیدگان مدیریت سبز استان تهران

نخستین همایش مدیریت سبز و نظام پیشنهادها با تقدیر از دستگاه های برتر در حوزه مدیریت سبز پیش از ظهر امروز در سالن آبگینه تهران برگزار شد.

تقدیر از برگزیدگان مدیریت سبز استان تهران

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، علیرضا مزینانی مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در این مراسم با اشاره به اینکه در تهران بارگزاری جمعیتی بیش از توان اکولوژیکی و وجود صنایع و لکه های صنعتی، باعث بروز مشکلات زیادی در حوزه های آلودگی محیط زیست شده است، عنوان کرد: در حوزه آلودگی خاک مهمترین دغدغه ما پسماند است که شامل پسماندهای عادی، پزشکی، ویژه و صنعتی و معضل نخاله های ساختمانی می شود.

وی با بیان اینکه در حوزه آلودگی هوا هم بیش از حد توان اتمسفری تهران تولید آلودگی داریم، گفت: در این حوزه نیازمند نوسازی حمل و نقل عمومی، بهینه سازی مصرف سوخت و استانداردسازی سوخت و از همه مهمتر از رده خارج کردن خودروهای فرسوده هستیم.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: خوشبختانه در قانون بودجه 1402، قانون هوای پاک دیده شده و امیدواریم در سال آینده بتوانیم موضوع قانون هوای پاک که در آن تکالیف همه دستگاه ها مشخص شده را اجرایی کنیم.

مزینانی با بیان اینکه در استان تهران علی رغم اینکه دستگاهها به تکالیف قانونی خود عمل می کنند ولی باید برای حفظ محیط زیست همه آحاد جامعه نیز به مسئولیت اجتماعی خود عمل کرده و به حفظ محیط زیست کمک کنند، اظهار داشت: برای حفظ محیط زیست و شریان های اصلی حیات که همان آب، خاک، هوا و تنوع زیستی هستند همه باید تلاش کنیم تا هم برای نسل حاضر و هم برای نسل های آینده حفظ شوند.

وی در خصوص نظام پیشنهاد ها و مدیریت سبز نیز گفت: از پیشنهادات در حوزه محیط زیست استقبال می کنیم ولی پیشنهاد ها در این حوزه باید در قالب اصل پنجاهم قانون اساسی و سیاست های کلی نظام در حوزه محیط زیست ابلاغی مقام معظم رهبری که در 15 بند بوده و شامل همه موضوعات در پهنه محیط زیست کشور است، باشد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در خصوص مدیریت سبز نیز با اشاره به اینکه مدیریت سبز یعنی اصلاح الگوی مصرف انرژی، آب و مدیریت پسماند و مصرف سوخت، خاطرنشان کرد: برای سال 1400 ارزیابی دستگاهها انجام و دستگاه های برتر معرفی شدند و در نیمه اول سال آینده نیز موضوع مدیریت سبز در دستگاه ها را با جدیت پیگیری کرده و امیدواریم دستگاه های استان از این بستر که مصوبه هیئت وزیران هم دارد، بهره بیشتری ببرند و مشارکت جدی تر داشته باشند.

براساس این گزارش ارائه موضوعات مرتبط با نظام پیشنهادها و مدیریت سبز از سوی دکتر کرد رستمی و دکتر علیرضا رحمتی از دیگر برنامه های این همایش یک روزه بود.

این گزارش همچنین می افزاید: در این مراسم از شرکت توزیع برق تهران بزرگ، شرکت آب و فاضلاب، اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی و همچنین اداره کل دامپزشکی استان تهران به عنوان دستگاه های برتر و ممتاز در حوزه مدیریت سبز در ارزیابی سال ۱۴۰۰ و نیز اداره کل محیط زیست و توسعه پایدار و منطقه ۹ شهرداری تهران به سبب اقدامات و برنامه های محیط زیستی و هم افزایی بین دستگاهی قدردانی شد.

همایش مدیریت سبز 2

همایش مدیریت سبز 3

همایش مدیریت سبز 4

انتهای پیام/
مدیریت سبز محیط زیست تهران علیرضا مزینانی همایش مدیریت سبز
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر