کد خبر: 1339410 A

توضیح درباره نحوه جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب توسط عوامل شهرداری

مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران گفت: فردا - دوشنبه ۲۲ اسفند ماه ۱۴۰۱- دومین کارخانه MRF در سرخه حصار افتتاح می‌شود و سومین کارخانه MRF نیز اوایل سال بعد در حکیمیه به بهره‌برداری خواهد رسید.

توضیح درباره نحوه جمع‌آوری سگ‌های بلاصاحب توسط عوامل شهرداری

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، رضا شرفی، مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری تهران در برنامه صبحگاهی، شبکه دو سیما در مورد وضعیت سگ های بلاصاحب در شهر تهران اظهار کرد: در حال حاضر سگ های بلاصاحب در مجموعه آرادکوه واقع در کهریزک نگهداری می شوند و ظرفیت نقاهتگاه آرادکوه واقع در کهریزک برای نگهداری سگ های ولگرد مناسب است.

وی افزود: یک مجموعه جدید برای نگهداری سگ های بلاصاحب در سرخه حصار هم ایجاد شده که حدود ۲ هکتار مساحت دارد و شامل انواع امکانات، آشپزخانه، قرنطینه و... است.

شرفی خاطرنشان کرد: در مجموعه سرخه حصار برای افراد حامی حیوانات آلاچیق تعبیه شده و می توانند که در این مکان حضور داشته باشند. 

وی خاطرنشان کرد: گشت و ناظرین ما در مناطق ۲۲ گانه با مشاهده سگ های ولگرد پیام می دهند و اکیپ های تخصصی  در غالب عملیات زنده گیری وارد عمل می شوند و سگ های بلا صاحب را به مجموعه آراد کوه منتقل می کنند. سگ های ولگرد بیشتر در نوار حاشیه ای هستند که در فصل زمستان برای غذا به شهر مراجعه می کنند. البته غذا دهی برخی از شهروندان که دلسوز هستند، باعث می شود، سگ ها به مجموعه شهری نزدیک شوند که از نظر عاطفی و انسانی ارزشمند است اما منطق اکوسیستم را به هم می ریزد.

شرفی ادامه داد: از سگ های ولگرد بعد از وارد شدنشان به نقاهتگاه نگهداری می شود و در صورتی که اشخاص حقیقی برای باغ، کارخانه و… تمایل به در اختیارگیری این سگ‌ها داشته باشند، می‌توانند با مراجعه به سازمان مدیریت پسماند و پر کردن فرم تعهد که بعدها سگ را در سطح شهر رها نکنند، بدون پرداخت کوچکترین هزینه‌ای سرپرستی آنها را برعهده بگیرند. 

شرفی در بخش دیگری از سخنانش خاطرنشان کرد: فردا دومین  کارخانه mrf در سرخه حصار افتتاح می شود که باعث کاهش هزینه و تردد در شهر می شود و همچنین سومین کارخانه MRF نیز اوایل سال بعد در حکیمیه افتتاح می شود که در مجموع باعث  افزایش کیفیت محیط زیست خواهد شد. احداث کارخانجات مدیریت یکپارچه پسماند شهری (MRF) تولید کمپوست باکیفیت و استحصال انرژی از پسماند با رویکرد کاهش دفن را به دنبال خواهد داشت و در نهایت انجام اقدامات فوق کاهش آثار سوء محیط زیستی را در سطح شهر تهران رقم خواهد زد.

انتهای پیام/
شهرداری تهران سازمان مدیریت پسماند سگ های بلاصاحب رضا شرفی کارخانه MRF
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر