کد خبر: 1338559 A

وزیر بهداشت:

حضور ۳۸۰ عضو هیات علمی دانشگاه در کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج)

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) نماد تمدنی نظام سلامت جمهوری اسلامی است و ۳۸۰ عضو هیأت علمی و استاد دانشگاه در این بیمارستان حضور دارند.

حضور ۳۸۰ عضو هیات علمی دانشگاه در کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج)

به گزارش ایلنا از وبدا،  بهرام عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ظهر چهارشنبه ۱۷ اسفندماه در آیین افتتاح کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) اظهار داشت: امروز شاهد افتتاح یکی از بزرگترین بیمارستان‌های منطقه‌ایم که آن را کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) نام داده ایم. 

وی افرود: کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) از سال ۹۰ توسط یک خیر بنیان‌گذاری شد؛ به طوری که ۱۰ درصد هزینه آن را این خیر پرداخت و ۱۱ سال طول کشید تا بیمارستان افتتاح شود. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به پیشرفت ۸۰ درصدی کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) در دولت سیزدهم، افزود: از شروع دولت سیزدهم تا امروز ۲۰ درصد دیگر نیز تأمین اعتبار شده است. 

عین‌اللهی با بیان اینکه کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) بزرگترین مجموعه آموزشی و درمانی در نظام سلامت در دوران شکوهمند انقلاب اسلامی و حتی قبل از انقلاب اسلامی است، تصریح کرد: کلان بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) سرآمد بیمارستان‌های ایران و منطقه است و یک ابر پروژه محسوب می‌شود. 

وی خاطرنشان کرد که بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) نزدیک به هزار تخت دارد؛ به طوری که ۲۰۴ تخت به‌منظور بستری، حدود ۵۲۳ تخت عادی و ۱۱۰ تخت بستری اورژانس و ۴۲ تخت به اتاق‌های عمل آن اختصاص یافته و دارای هتلینگ با کیفیت و پیشرفته و معماری مترقی است. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به این که این بیمارستان دارای سیستم پرونده الکترونیک است، گفت: بیمارستان حضرت مهدی (عج) ۱۸ طبقه و ۱۰۸ هزار متریع وسعت دارد و مجهز به سکوی بالگرد است، به طوری که بالگرد می‌تواند بر روی آن فرود آید و همچنین بیشترین تخت آی سی یو و سی سی یو کشور را داراست. 

عین اللهی افزود؛ اعمال جراحی پیشرفته اعم از پیوند کلیه، کبد و اعمال جراحی مغز در بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) انجام خواهد شد. 

وی با بیان این که این ابر پروژه ملی، الگوی منطقه محسوب می‌شود افزود: بیمارستان هوشمند حضرت مهدی (عج) نماد تمدنی نظام سلامت جمهوری اسلامی است و ۳۸۰ عضو هیات علمی و استادان برجسته دانشگاه در این بیمارستان حضور دارند. 

 عین‌اللهی افزود: این بیمارستان یاریگر بیماران است و با همه بیمه‌ها طرف قرارداد خواهد بود و به صورت کاملا دولتی اداره خواهد شد. 

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همچنین به دستاوردهای نظام سلامت در افزایش مراکز دندانپزشکی اشاره و اعلام کرد که مراکز دندانپزشکی دولتی به ۵۳ مرکز افزایش یافته است.

انتهای پیام/
#وزیر_بهداشت_درمان_و_آموزش_پزشکی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر