کد خبر: 1336171 A

رئیس سازمان مدیریت بحران پایتخت:

تهران مستعد زلزله‌های ۷ ریشتری و بیشتر است

رئیس سازمان مدیریت بحران شهر تهران با اشاره به مستعد بودن تهران به زلزله ۷ ریشتری اظهار کرد: بحث نوسازی بافت فرسوده اهمیت زیادی دارد.

تهران مستعد زلزله‌های ۷ ریشتری و بیشتر است

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری شهر، علی نصیری، رئیس سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران با برگزاری سومین تمرین مشترک امداد هوایی کلانشهر تهران با سناریوی بحران زلزله اظهار کرد: در این تمرین 21 دستگاه از جمله سازمان هواپیمایی کشوری، شرکت فرودگاه ها و ناوبری هواپیمائی ایران و اصحاب رسانه فعالیت دارند.

وی افزود: شهر تهران به عنوان پایتخت در یک بافت گسل‌خیز قرار دارد و به همین جهت باید به این مساله توجه شود. در سال های گذشته  اقداماتی در ایمن‌سازی ساختمان‌های تهران صورت گرفته و تهران نسبت  یک دهه گذشته شده ایمن تر است اما تهران همچنان مستعد زلزله‌های 7 ریشتری و بیشتر می باشد که از این منظر بحث نوسازی بافت فرسوده اهمیت دوجندانی می یابد.

وی افزود:  زلزله 5 ریشتری در تهران می‌تواند موجب به وجود آوردن آوارهای زیادی شود.  باید آمادگی کامل را در بحران‌ها داشته باشیم. به همین دلیل در سومین سال پی در پی مانور و تمرین مشترک امدادی با همکاری تمام دستگاه‌ها و تمام ظرفیت برگزار می‌شود. 

نصیری در مورد تمرین امروز اظهار کرد:  برای این تمرین 6 ماه است برنامه‌ریزی شده است. ما در طول این مسیر و گرفتن مجوز،  سناریو را 12 بار تغییر داده‌ایم. 

نصیری افزود: انتقال مجروحان و نیروهای امدادی توسط بالگردها بخشی از تمرین امروز است. در تمرین امروز ستاد بحران هم فعال شده است، برای اینکه عملیات قابل‌ رصد باشد پایش‌های زمینی و تصویری انجام خواهد شد.

انتهای پیام/
شهرداری تهران زلزله در تهران علی نصیری مدیریت بحران شهر تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر