کد خبر: 1334909 A

محمدی:

انتقال زندان‌ها به خارج از محیط زندگی مردم را در اولویت گذاشته‌ایم

رئیس سازمان زندان‌ها تأکید کرد: اصل شخصی بودن مجازات، مهم و قابل اجرا بر فرد مجرم است اما دقت کنیم که خانواده زندانی ممکت است دچار مشکلاتی شود؛ پس کمک مادی و معنوی به آنان باید در دستور کار باشد که درحال حاضر اینگونه است.

 انتقال زندان‌ها به خارج از محیط زندگی مردم را در اولویت گذاشته‌ایم

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، غلامعلی محمدی امروز در سفر به استان مرکزی و حضور در تفرش، در شورای اداری این شهرستان حاضر شد.

رئیس سازمان زندان‌ها در این نشست و پس از ارائه گزارش مقامات شهرستان، با تأکید بر فرهنگ غنی دیار تفرش گفت: آگاهی، بصیرت و فرهنگ قوی از دلایل پایبندی مردم شریف تفرش به انقلاب و نظام اسلامی است. امیدوارم سفر امروز رئیس قوه قضائیه به استان مرکزی نیز توأم با خیر و برکات برای مردم باشد.

سیاست‌های راهبردی سازمان انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری است

وی در ادامه اعلام کرد؛ امروز بنای فیزیکی جدید زندان شهرستان تفرش افتتاح و جایگزین زندان قدیمی خواهد شد. خوشبختانه آمار وقوع جرم در این شهرستان کم است. آرزوی ما هم این است که زندان‌ها با کاهش جرم و مجرمین، تعطیل و یا تبدیل به اماکن فرهنگی شوند.

محمدی افزود: مهمترین رسالت و هدف‌گذاری ما در مدیریت سازمان زندان‌ها اصلاح‌وتربیت و بازپروری زندانیان است و این هدف ممکن نیست مگر اینکه فضای مناسب برای نگهداری و نیز حرفه‌آموزی و آموزش زندانیان وجود داشته باشد.

وی اینگونه خاطرنشان ساخت: ساخت زندان جدید از نظر فیزیکی از این‌رو ضرورت دارد که جایگزین زندان‌های فرسوده‌ای که در بافت شهری قرار گرفته‌اند، می‌شود.

رئیس سازمان زندان‌ها یکی از سیاست‌های راهبردی سازمان را انتقال زندان‌ها به خارج از بافت شهری معرفی کرد و گفت: یکی از اهداف این سیاست، کاهش آسیب‌های اجتماعی از لحاظ قرار گرفتن زندان در مناطق شهری و مسکونی است.

رسیدگی به وضعیت معیشت خانواده زندانی در اولویت برنامه‌های حمایتی‌مان قرار دارد

این مقام قضایی همچنین یادآور شد: اصل شخصی بودن مجازات، مهم و قابل اجرا بر فرد مجرم است اما دقت کنیم که خانواده زندانی نیز ممکن است دچار مشکلات اقتصادی شود پس کمک مادی و معنوی به آنان باید در دستور کار باشد که درحال حاضر اینگونه است.

به گغته دکتر محمدی؛ نه‌فقط شخص زندانی بلکه برای ما خانواده او و رسیدگی به وضعیت زندگی و معیشت‌شان نیز مهم و در اولویت برنامه‌های حمایتی‌مان قرار دارد. ماه رمضان پیش‌رو، فرصت مناسبی برای توسعه کمک به خانواده زندانیان است.

گفتنی است در جلسه شورای اداری شهرستان تفرش امام جمعه، فرماندار و شهردار نیز به ارائه گزارشی از وضعیت شهرستان و شاخصه‌های جمعیتی، اقتصادی، فرهنگی، اجتماعی و نظام اداری پرداختند.

انتهای پیام/
رئیس ‌سازمان زندان‌ها
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر