کد خبر: 1329902 A

معاون شهردار تهران خبر داد:

تمرکز برف‌روبی بر ۳۵۰ نقطه برف‌گیر پایتخت/اضافه‌شدن ۲۳۰ اتوبوس و مینی‌بوسِ پلاک موقت به ناوگان

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از آمادگی کامل مرکز کنترل ترافیک و اعضای ستاد مدیریت بارش در جریان مدیریت ترافیک پایتخت طی روزهای برفی خبر داد.

تمرکز برف‌روبی بر ۳۵۰ نقطه برف‌گیر پایتخت/اضافه‌شدن ۲۳۰ اتوبوس و مینی‌بوسِ پلاک موقت به ناوگان

به گزارش ایلنا، بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، جلال بهرامی، معاون شهردار تهران در جریان بازدید امروز سید جعفر تشکری هاشمی، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای اسلامی شهر تهران از مرکز کنترل ترافیک پایتخت گفت: به منظور تسهیل در رفت و آمد شهروندان در روزهای برفی، تعداد ۱۷۰ دستگاه اتوبوس و ۶۰ دستگاه مینی‌بوس نو را که هنوز شماره‌گذاری نشده‌اند، با پلاک موقت وارد چرخه حمل و نقل عمومی پایتخت کرده‌ایم تا مسافران را در نقاط پرازدحام به‌ صورت رایگان جابه‌جا کنند.   

وی با استناد به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر بارش برف در تهران، تأکید کرد: نیروهای مرکز کنترل ترافیک و همچنین معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق و اعضای ستاد مدیریت بارش از دیشب در حالت آماده‌باش بودند و از ساعت ۴ صبح که بارش برف در مناطق ۱، ۲، ۳ و ۵ شروع شد، با هماهنگی معاونت خدمات شهری، خودروهای ویژه برای برف‌روبی و پاشیدن شن و نمک و محلول یخ‌زدا در نقاط برف‌گیر حضور یافتند.

بهرامی در تشریح فعالیت نیروهای مرکز کنترل ترافیک و معاونان حمل و نقل و ترافیک مناطق، خاطرنشان کرد: این نیروها، تمرکز خود را بر جلوگیری از ایجاد گره‌های ترافیکی و انسداد در شریان‌های درجه یک مناطق شمالی شهر، معطوف کرده‌اند که حضور و فعالیت به‌هنگام آن‌ها، سبب شد ازدحام زیادی در معابر فرعی نداشته باشیم و همین مسئله از ایجاد گره‌های ترافیکی در معابر اصلی و بزرگراه‌ها جلوگیری کرد. 

وی با اعلام پاشیدن نمک و شن و محلول یخ‌زدا با هماهنگی معاونت خدمات شهری در ۳۵۰ نقطه شهر که بارش برف در آنها بیشتر بود، گفت: تا ظهر امروز، حدود ۶۰ مورد تصادف رانندگی در تهران گزارش شده که ۴ مورد آنها، منجر به خسارت شدید و جرح شده و البته این تعداد تصادف برای یک روز بارانی یا برفی در پایتخت، طبیعی است. 

بهرامی در مورد برخی مسائل و مشکلاتی که در جریان بارش‌های هفته گذشته در بعضی از نقاط شمالی شهر ایجاد شد، توضیح داد: با توجه به این موضوع، از شب گذشته، نیروهای شهرداری تهران در بخش‌های مختلف بر این نقاط بیشتر متمرکز شدند و از جمع شدن برف و یخ‌زدگی معابر جلوگیری کردند.

امروز متوسط پیمایش هر خودرو در تهران ۴۰ کیلومتر و سرعت هر خودرو ۲۵ کیلومتر بود

بهرامی، آمار تردد خودروها در اوج ترافیک صبح امروز را یک میلیون و ۸۶۲ هزار دستگاه وسیله نقلیه در ساعت اعلام کرد و افزود: این تعداد خودرو، دو میلیون و ۷۹۳ هزار نفر را جابه‌جا کرده‌اند و به عبارتی، متوسط تعداد سرنشین خودروها در ساعت اوج ترافیک صبح امروز، یک و نیم نفر در هر وسیله نقلیه بوده است.

معاون شهردار تهران با تأکید بر اینکه در هر ثانیه از اوج ترافیک صبح امروز، ۷۷۵ نفر سفر انجام شده و به طور متوسط هر خودرو، بیش از ۴۰ کیلومتر پیمایش داشته است، خاطرنشان کرد: سرعت متوسط حرکت وسایل نقلیه در ساعت اوج ترافیک صبح‌ امروز، ۲۵ و نیم کیلومتر بر ساعت بوده است.

بر اساس گزارش روابط عمومی و امور بین‌الملل معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، وی در خاتمه با اعلام اینکه معمولاً در روزهای برفی، تصادفات زنجیره‌ای به وقوع می‌پیوندد، از رانندگان درخواست کرد تا با احتیاط بیشتر و دقت بالاتر رانندگی کرده و از عملکرد فنی خودروی خود از جمله کیفیت ترمز و وضعیت تایرها، اطمینان کامل حاصل نمایند.

انتهای پیام/
معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر