کد خبر: 1328857 A

با حضور رییس اداره محیط‌زیست شهر تهران؛

سایت پسماند ویژه یکی از خودروسازان افتتاح شد

همزمان با سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، سایت پسماند ویژه یکی از خودروسازان بزرگ با حضور معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهر تهران افتتاح شد و به بهره‌برداری رسید.

سایت پسماند ویژه یکی از خودروسازان افتتاح شد

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی حفاظت محیط‌زیست استان تهران، علیرضا رحمتی در حاشیه افتتاح سایت پسماند ویژه شرکت ایران خودرو ضمن اشاره به اهمیت حفظ محیط‌زیست و جایگاه علم مدیریت در این حوزه به بیان اثرات مثبت مدیریت صحیح  پسماندها برای کاهش تولید زباله و تخریب حداقلی محیط‌زیست پرداخت.

معاون مدیرکل و رییس اداره حفاظت محیط‌زیست شهر تهران بر ارتقای شاخص‌ها و استانداردهای زیست‌محیطی در واحدهای صنعتی تاکید کرد و افزود: شرکت ایران خودرو باید در قالب مسئولیت‌پذیری اجتماعی و راهبردی به مسئله اقتصاد سبز و یا اقتصاد چرخشی نسبت به محصولات تولیدی خود نگاه فراتری داشته باشد.

وی افزود: این مجموعه همچنین باید نسبت به اسقاط خودروهای فرسوده و جایگزینی آن با خودروهای تولیدی نو و با استاندارد بالا برنامه مدونی داشته باشد تا شاهد آلودگی هوا به‌ویژه در کلانشهرها از جمله تهران با توجه به افزایش سن خودروها نباشیم.  

مهدی داداشی، قائم مقام شرکت ایران خودرو نیز در حاشیه این مراسم به اقدامات صورت گرفته در ایران خودرو اشاره داشت و گفت: ایران خودرو آمادگی دارد تا تولید خودرو با استاندارد یورو6 اقدام کند، ولیکن لازمه این امر تولید سوخت با استاندارد مرتبط است.

وی همچنین به آمادگی این شرکت برای تولید خودرو برقی و پاک نیز اشاره داشت و افزود: تولید خودروی پاک هم نیازمند ایجاد زیرساخت‌های لازم در کشور است.

گفتنی است، در این مراسم از سایت جمع‌آوری موقت پسماند ویژه، سیستم‌های تصفیه فاضلاب صنعتی و بهداشتی، بخش تست آلایندگی خودرو و سایر بخش‌های مرتبط با محیط‌زیست بازدید شد.

سایت پسماند ویژه 2

سایت پسماند ویژه 3

انتهای پیام/
محیط زیست محیط زیست تهران سایت پسماند ویژه
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر