کد خبر: 1328665 A

راه‌اندازی خانه‌های محیط‌زیست در استان تهران همزمان با دهه فجر

رییس اداره آموزش و مشارکت‌های مردمی حفاظت محیط زیست استان تهران از تشکیل و راه‌اندازی خانه‌های محیط‌زیست در سطح استان با همکاری شهرداری‌ها، دهیاری‌ها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان و فرهنگسراها خبر داد.

راه‌اندازی خانه‌های محیط‌زیست در استان تهران همزمان با دهه فجر

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان تهران، روح الله عبادی با اعلام این خبر گفت: به منظور بالا بردن مشارکت شهروندان، مردمی سازی و استفاده از ظرفیت نهاد ها، موسسات و تشکل های مردمی، اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران اقدام به استقرار و تشکیل خانه های محیط زیست همزمان با دهه مبارک فجر کرده است.

وی با اشاره به اینکه در این طرح از ظرفیت نهادهایی از جمله دهیاری ها، کتابخانه ها، کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان، شهرداری ها، فرهنگسرا ها، تشکل های مردم نهاد و شرکت عمران شهرهای جدید استفاده خواهد شد، افزود: هدف از تشکیل خانه های محیط زیست، فرهنگسازی و آموزش جوامع محلی در موضوعات مختلف محیط  زیستی همچون مدیریت پسماند، تنوع زیستی و همکاری در برگزاری مناسبت های محیط زیستی در طول سال خواهد بود.

رییس اداره آموزش و مشارکت های مردمی حفاظت محیط زیست استان تهران ادامه داد: بر همین اساس در هفته جاری و همزمان با گرامیداشت دهه فجر و پیروزی انقلاب اسلامی، با همکاری دهیاری روستای لپه زنک و چهل قز در شهرستان ری، و روستای توچال در شهرستان پاکدشت، خانه های محیط زیست در این مناطق افتتاح شد و شروع به فعالیت کرده است.

عبادی تصریح کرد: طرح راه اندازی خانه های محیط زیست ادامه داشته و در شهرستان های استان نیز این خانه ها راه اندازی خواهند شد.

خانه محیط زیست تهران 2

خانه محیط زیست تهران 3

 

انتهای پیام/
محیط زیست محیط زیست تهران خانه محیط زیست خانه های محیط زیست تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر