کد خبر: 1327286 A

اجرای طرح یاوران نماز در مدارس با هدف جلب مشارکت‌های مردمی

معاون پرورشی و فرهنگی با اشاره به اجرای طرح یاوران نماز در مدارس، هدف از اجرای این طرح را جلب مشارکت مردم و استفاده از ظرفیت های مردمی برای پیشبرد اهداف تربیتی دانست.

اجرای طرح یاوران نماز در مدارس با هدف جلب مشارکت‌های مردمی

به گزارش ایلنا از مرکز اطلاع‌رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش‌وپرورش، اصغر باقرزاده با تاکید براینکه یکی از سیاست‌های دولت مردمی و وزارت آموزش و پرورش، مردمی سازی نظام تعلیم و تربیت است اظهار کرد: در این راستا اقدامات مختلفی در حال انجام است؛ معاونت پرورشی و فرهنگی آموزش و پرورش نیز در این مسیر پیش قدم است تا در راستای اجرایی شدن این سیاست‌ها و در زمینه جلب مشارکت اعم مردم، مانند والدین، دانش آموزان، گروه‌های مردمی و جهادی، موسسات و نهادها همچنین دلسوزان نظام تعلیم و تربیت گام بردارد و در این زمینه مشارکت فعال داشته باشد.

باقرزاده افزود: سیاست ما اقامه هرچه باشکوه‌تر و گسترده‌تر نماز در مدارس است؛ تحقق این امر نیازمند این است که تمام عوامل، زمینه جلب مشارکت را در این امر فراهم کنند.

معاون پرورشی و فرهنگی اظهار کرد: اکنون این زمینه تحت عنوان یاوران نماز فراهم شده است که ما از ظرفیت والدین و همه دلسوزان این زمینه برای کیفیت بخشی به امر اقامه نماز کمک بگیریم.

باقرزاده عنوان کرد: از افراد علاقه‌مند به مشارکت در طرح یاوران نماز دعوت می‌شود از طریق کارشناسان قرآن، عترت و‌ نماز ادارات آموزش و پرورش یا از طریق سامانه نورینو اعلام آمادگی کنند. این افراد در سامانه نورینو می‌توانند جنبه‌های مشارکتی خود را به منصه ظهور برسانند و کمک کنند تا ما با سرعت بیشتری بحث اقامه نماز را در مدارس توسعه دهیم.

وی گفت: در این راستا گام‌های دیگری مانند برگزاری مسابقات، توسعه امر اقامه نماز، آموزش عملی نماز، آموزش صحیح خوانی نماز و آموزش قرآن به دانش آموزان به عنوان ظرفیت‌هایی است که می‌توان با کمک داوطلبانه مردمی اجرایی کرد.

انتهای پیام/
استفاده از ظرفیت روابط عمومی قرآن نماز مشارکت های مردمی
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر