خبرگزاری کار ایران

محور مولوی به‌طور روزانه ساماندهی می‌شود:

ساماندهی کهنه‌فروشان خیابان مولوی در منطقه ۱۲

asdasd
کد خبر : ۱۳۲۴۷۶۰

شهردار منطقه ۱۲ از طرح ساماندهی کهنه‌فروشان به صورت روزانه در خیابان مولوی حدفاصل چهارراه مولوی تا میدان محمدیه خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط‌عمومی شهرداری منطقه ۱۲، امیر یزدی با اشاره به اهمیت ویژه محله مولوی در منطقه ۱۲ گفت: این محله اماکن مهمی از جمله بازار مولوی، بازارچه پارچه‌فروش‌ها، کلیسای طاطاووس، کوچه باغ ایلچی و… را در دل خود جای داده و همین امر موجب شده شهروندان بسیاری روزانه به قصد خرید و بازدید از بافت تاریخی پا به این محله بگذارند.

یزدی به حضور افرادی که هر روز ساعت ۲ بعدازظهر تا پاسی از شب اقدام به کهنه‌فروشی و ایجاد سد معبر در پیاده‌روها و معابر خیابان مولوی می‌کنند، اشاره کرد و افزود: وجود کهنه‌فروشان در خیابان مولوی و اقدام آن‌ها به فروش اجناس غیرمرغوب در پیاده‌روها، موجب سد معبر و ایجاد مزاحمت برای شهروندان شده است.

وی با اشاره به حساسیت این محله از حیث قرارگیری در مرکز شهر و بافت قدیمی تهران بیان کرد: به منظور حذف زوائد بصری و جلوگیری از بروز مشکلات زیست‌محیطی که در اثر حضور کهنه‌فروشان ایجاد می‌شود، رفع سد معبر در این محور از اهمیت به‌سزایی برخوردار بود و در دستور کار قرار گرفت.

شهردار قلب طهران در مورد اجرایی‌شدن طرح ساماندهی خیابان مولوی توضیح داد: از ابتدای هفته، خیابان مولوی حدفاصل چهارراه مولوی تا میدان محمدیه که مشکلاتی به دلیل تجاوز کهنه‌فروشان در معابر رفت‌وآمد شهروندان ایجاد کرده، همچنین مشکلات ترافیکی، بهداشتی و اقتصادی که از سوی کهنه‌فروشان به وجود آمده، طرح ساماندهی به صورت روزانه انجام می‌شود.

مرتضی اشرفی، شهردار ناحیه ۴ منطقه ۱۲ در مورد این طرح گفت: طرح ساماندهی خیابان مولوی حدفاصل چهارراه مولوی تا میدان محمدیه به همت شهرداری و با همکاری کلانتری ۱۱۶ مولوی انجام می‌شود.

وی ادامه داد: برخی افرادی که اقدام به کهنه‌فروشی در خیابان مولوی می‌کنند، بزهکارند که با اجرایی‌شدن طرح ساماندهی به جز رفع مزاحمت و ایجاد زیبایی بصری، شاهد کاهش سرقت‌های خرد در این منطقه هم خواهیم بود.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز