کد خبر: 1315857 A

در سال جاری محقق شد؛

بیش از سه و نیم میلیون دلار صادرات در پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی

بیش از سه و نیم میلیون دلار صادرات توسط شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور پارک علم و فناوری استان آذربایجان‌شرقی در سال جاری انجام شده است.

بیش از سه و نیم میلیون دلار صادرات در پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی

به گزارش ایلنا از روابط عمومی وزارت علوم، در راستای تحقق شعار مقام معظم رهبری در سال ۱۴۰۱ مبنی بر حمایت از شرکت‌های دانش‌بنیان و افزایش نقش آن‌ها در تولید و صادرات و بر اساس سیاست‌گذاری صورت گرفته بالغ بر ۱۳۰ میلیارد ریال از ابتدای سال جاری تاکنون حمایت مستقیم مالی از واحدهای فناور استان انجام شده است. 

براساس این گزارش در حال حاضر ۴۴۱ شرکت فناور مستقر در پارک علم و فناوری و ۲۶۲ شرکت دانش‌بنیان در استان فعالیت می‌کنند که گردش مالی شرکت‌های فناور بیش از ۵۱۸ میلیارد تومان و میزان فروش آن‌ها از ابتدای سال تاکنون بیش از ۲۶۰ میلیارد تومان بوده است. 

لازم به ذکر است برای بیشتر از ۵ هزار و ۲۳۱ نفر در واحدهای فناوری به‌طور مستقیم و غیر مستقیم اشتغال به وجود آمده است و همین موضوع موجب شده تا برنامه حمایتی پارک علم و فناوری آذربایجان‌شرقی از شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان افزایش پیدا کرده و در همین راستا بیشتر از ۹۶ میلیون ریال محصول تولید شده از سوی واحدهای مستقر در پارک توسط پارک استان به فروش رسیده است.

 

انتهای پیام/
#دانش_بنیان #پارک_علم_و_فناوری
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر