کد خبر: 1313281 A

در اطلاعیه مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران مطرح شد

هوای تهران در روزهای سه‌‌شنبه و چهارشنبه آلوده خواهد بود

مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای از بازگشت آلودگی به هوای تهران در روزهای سه‌‌شنبه و چهارشنبه هفته جاری خبر داد.

هوای تهران در روزهای سه‌‌شنبه و چهارشنبه آلوده خواهد بود

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست استان تهران، با پایان یافتن موج برف و باران در استان تهران، پیش‌بینی می‌شود که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته، آلودگی هوا به پایتخت بازگردد. 

مرکز پایش آلودگی هوای محیط زیست استان تهران با صدور اطلاعیه‌ای در این زمینه اعلام کرد: «بر اساس اطلاعات دریافت شده از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای شهر تهران، میانگین 24 ساعته شاخص کیفیت هوا در ساعت 11 روز دوشنبه مورخ 5 دی ماه در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است.

بر اساس اطلاعات دریافتی از اداره کل هواشناسی استان تهران مبنی بر سکون هوا و انباشت آلایندگی و همچنین اطلاعات دریافتی از ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران، میانگین 24 ساعته شاخص کیفیت هوای تهران درساعت 11برابر عدد 128و مربوط به آلاینده ذرات با قطر کمتر از 2.5 میکرون بوده که در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشته است و تداوم این شرایط برای روزهای ششم و هفتم دی ماه نیز قابل پیش بینی است.

بر این اساس توصیه می شود گروه های حساس شامل کودکان، سالمندان، بیماران قلبی و تنفسی و زنان باردار از ترددهای غیر ضروری در فضای باز خودداری کنند.

از همشهریان درخواست می‌کنیم تا از انجام فعالیت های ورزشی در فضای باز، استفاده از وسایط نقلیه شخصی و سفرهای غیر ضروری، جلوگیری و در صورت ضرورت، از ماسک های مورد تایید وزارت بهداشت استفاده کنند.» 

انتهای پیام/
آلودگی هوا استان تهران محیط زیست آلودگی هوای تهران
نرم افزار موبایل ایلنا
تبلیغات
ارسال نظر